فرماندار جيرفت، گفت: برخورد جدي و قانوني با هرگونه افزايش قيمت خودسرانه كالا و درج نكردن قيمت كالا در ايام نوروز، در دستور كار است.

' ابراهیم غنچه پور ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بازرسان فرمانداری، بازرگانی، تعزیرات حكومتی و مجمع امور صنفی با هرگونه گرانفروشی و عرضه كالاهای بی كیفیت برخورد جدی خواهند كرد.

وی گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و به منظور رفاه بیشتر شهروندان و مسافران كالاهای پر مصرف نظیر گوشت، مرغ و میوه به اندازه كافی در سطح بازار عرضه می شود.

غنچه پور، ادامه داد: با هدف رفاه بیشتر مسافران نوروزی علاوه بر نظارت بیشتر بر پخت نان، نانوایی های كشیك در ایام نوروز معرفی شده است تا نان مورد نیاز مسافران را تامین كنند.

فرماندار جیرفت، بر اهمیت تنظیم بازار تاكید كرد و گفت: رفا و معیشت مردم و تنظیم بازار باید اولویت نخست مسوولان شهرستان بویژه اعضای ستاد تنظیم بازار در ایام تعطیلات نوروز سال 91 باشد.

غنچه پور، با بیان این كه مسوولان دستگاه های اجرایی یا معاونان آنان در ایام تعطیلات رسمی نوروز با هماهنگی در ادارات حضور داشته باشند، بیان كرد: مسوولان باید در این ایام گزارش فعالیت های خود را در اختیار رسانه های گروهی قرار دهند تا شهروندان احساس نكنند در تعطیلات نوروز مسوولی در دسترس نیست.

وی از كشاورزان و تولیدكنندگان محصولات كشاورزی نیز خواست تا در مسیر تردد مسافران نوروزی محصولات و كالاهای تولیدی خود را در قالب نمایشگاه های كنار جاده ای به مسافران عرضه كنند تا علاوه بر كسب درآمد، مردم سایر نقاط كشور با ظرفیت های موجود این شهرستان آشنا شوند.

فرماندار جیرفت، تصریح كرد: همچنین جایگاه های سوخت باید تمامی توان خود را برای تامین سوخت مورد نیاز مسافران نوروزی بكار گیرند. ك/3

7444/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها