۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۵۱
کد خبر: 80043741
T T
۰ نفر

كوثر ، اردبيل - فرماندار كوثر از تعزير واحدهاي صنفي متخلف اين شهرستان خبر داد.

سیدسعدالله رییس ساداتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخیرا 410 واحد صنفی در این شهرستان در اجرای طرح بهادیر بازرسی شده و برای 46 واحد صنفی متخلف پرونده تشكیل و به تعزیرات حكومتی ارسال شده است.

وی گفت: تمركز بازرسی‌ها در این ایام بر روی مواد غذایی ، مواد پروتئینی ، میوه ، شیرینی ، برنج ، روغن ، قند و شكر معطوف شده و تلاش می‌شود با هرگونه افزایش قیمت غیرمنطقی برخورد قانونی شود.

وی به توزیع میوه ، برنج ، روغن ، قند و شكر ،مرغ و گوشت درروزهای آینده به نرخ مصوب در این شهرستان برای تنظیم بازار اشاره كرد و از رسیدگی یك روزه به پرونده‌ها در تعزیرات حكومتی كوثر خبر داد.

فرماندار كوثر با اشاره به نقش فعال اتحادیه های صنفی افزود: مجمع امور صنفی در این شهرستان تشكیل شده است.

وی افزود: با همكاری اتحادیه های صنفی 95 تن میوه برای روزهای عید مردم شهرستان خریداری شده كه در حال توزیع در سطح شهرستان می باشد.

وی گفت: قیمت تعیین شده برای هر كیلوگرم پرتقال درجه یك 11 هزار و 500 ریال و برای سیب قرمز درجه یك 13 هزار و 500 ریال می باشد كه همه فروشندگان عمده و خرده در سطح مركز شهر و روستاهای كوثر موظف به فروش میوه به قیمت اعلام شده هستند.

وی اظهار داشت: با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت كالاهای ضروری مردم در ایام پایانی سال و همزمان با آغاز كار توزیع میوه كار توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد در سطح شهرستان شروع شده و شهروندان می توانند مرغ منجمد را به ازای هر كیلوگرم 31 هزار و 500 ریال و گوشت منجمد وارداتی را هر كیلوگرم یكصد هزار ریال از اماكن تهیه و توزیع آن تهیه كنند.

وی همچنین از توزیع برنج ، روغن و شكر به قیمت تنظیم بازار در كوثر خبر داد و گفت: در كنار تامین كالاها و ارزاق ضروری و مورد نیاز مردم در ایام عید گروههای بازرسی مشترك نیز تشكیل شده و با گرانفروشان و متخلفان بازار برخورد خواهد شد.

594/7123/593

سرخط اخبار استان‌ها