۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۵۰
کد خبر: 80043740
T T
۰ نفر

ايلام- معاون اداره كل هواشناسي استان ايلام گفت: بروز پديده مه گرفتگي ميزان ديد افقي در شهر ايلام را به حدود 40 تا 50 متر كاهش داده است.

'مسعود مرزبان' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پدیده كه تمامی مناطق شمالی استان اعم از ارتفاعات و مناطق شهری را فرا گرفته به علت همزمانی بارش باران، رطوبت زیاد و ریزش هوای سرد رخ داده است.

وی با بیان اینكه در پی بروز این پدیده، ارتفاع ابرها بسیار كم شده و به سطح زمین رسیده است، ادامه داد: این پدیده تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بروز این پدیده در این ساعت از روز نادر نیست اما امكان وقوع آن بسیار كم است و معمولا در اوایل صبح اتفاق می افتد.

معاون اداره كل هواشناسی استان ایلام گفت: غلظت مه در ارتفاعات و مسیرهای ارتباطی برون شهری استان بیشتر و شرایط برای تردد در این مناطق بسیار خطرناك است.

مرزبان افزود: دید افقی در این مناطق بسیار كم است و پلیس راهنمایی و رانندگی استان باید تمهیداتی برای تردد خودروها در این مسیرها بیاندیشد.

وی ادامه داد: دمای هوا در ایلام امروز از پنج تا 10 درجه كاهش یافته و اكنون دمای شهر ایلام به زیر صفر رسیده است.

وی اظهار داشت: سامانه بارشی تا آخر وقت امروز از استان خارج و تا یك هفته دیگر پایداری هوا در استان ادامه خواهد داشت و در این مدت بارش برف و باران در استان نخواهیم داشت.

در یك پدیده زیبا و كم نظیر، مه غلیظ سراسر شهرایلام را فرا گرفت و دید افقی را به شدت كاهش یافت.ك/3

534

سرخط اخبار استان‌ها