قصرشيرين - فرمانده پليس راه قصرشيرين از ممنوعيت تردد تريلرها و كاميون هاي حامل سوخت و كالا در محورهاي ارتباطي اين شهرستان خبر داد و گفت: تردد اين وسايل از 25 اسفند تا اطلاع ثانوي شب ها ممنوع است.

سروان 'هوشنگ كمری' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تردد كامیونهای حامل كالا و تریلرهای حامل سوخت در ایام یاد شده فقط از ساعت شش صبح تا شش عصر روز بمدت 12 ساعت آزاد است و بعد از این ساعت تردد انواع تریلر و كامیون از محورهای قصرشیرین ممنوع و ماموران پلیس راه با متخلفان برخورد خواهند كرد.

وی گفت: این طرح در راستای اجرای طرح نوروزی پلیس راه و برای حاكم شدن امنیت در راهها اعمال می شود و در این خصوص رانندگان خودروهای سنگین بعد از ساعت شش عصر باید در شانه خاكی جاده ها و یا پاركینگ ها توقف كنند.

سروان كمری تاكید كرد: اطلاعیه ای در این خصوص صادر شده و در مرز پرویزخان و خسروی برای اطلاع رانندگان عراقی تریلرهای حامل سوخت نصب شده و ماموران و عوامل انتظامی در این دو مرز نیز به صورت شفاهی رانندگان را از این موضوع مطلع خواهند كرد.

اعمال طرح ممنوعیت تردد شبانه تریلرهای حمل سوخت در محورهای ارتباطی قصرشیرین به سمت كرمانشاه در شرایطی به مرحله اجرا در آمده كه این خودروها پیش از این بیشتر شبها در این محور تردد می كردند در حالیكه این ممنوعیت باعث می شود تا حضور این خودروها و كامیون های حمل بار و كالا به مرزهای خسروی و پرویزخان در هنگام روز، افزایش حجم تردد و ترافیك در این محورها را بدنبالد داشته باشد.

با توجه به اینكه هم اكنون روزانه 800 دستگاه كامیون و تریلر حامل كالا و 400 دستگاه تریلر و تانكر حامل سوخت در محورهای منتهی به شهرستان قصرشیرین و مرزهای خسروی و پرویزخان تردد می كنند و اینكه در ایام تعطیلات نوروزی حجم سفرهای برون شهری مسافران و گردشگران نیز افزایش پیدا می كند این ممنوعیت بطور قطع مشكلاتی در جاده های برون شهری و معابر درون شهری قصرشیرین ایجاد خواهد كرد.

فرماندار قصرشیرین با انتقاد از اعمال و اجرای این طرح از سوی پلیس راه گفت: قبلا تریلرها و كامیون های حامل سوخت برای كاهش بار ترافیكی محورهای قصرشیرین فقط شبها تردد می كردند كه این طرح و اعمال ممنوعیت تردد شبانه، بار ترافیكی مسیر كرمانشاه به قصرشیرین در هنگام روز را افزایش خواهد داد.

'حسین پروین' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز 25 اسفند امسال متاسفانه پلیس راه تردد شبانه كامیونها و تریلرهای حامل سوخت عراقی را در محورهای این شهرستان به كرمانشاه و بالعكس ممنوع كرده است و فقط اجازه تردد در روز را به آنها داده كه این امر كمكی به كاهش ترافیك نمی كند.

وی با بیان اینكه حجم تردد كامیون های حامل كالا و خودروهای مسافران نوروزی در ایام تعطیلات بخصوص در هنگام روز به خودی خود موجب ترافیك می شود، یادآور شد: افزایش تردد تریلرهای عراقی حامل سوخت در این ساعات نه تنها باعث افزایش بار ترافیكی محورها می شود بلكه قطعا موجب كاهش امنیت در محور ارتباطی كرمانشاه - قصرشیرین و بالعكس هم خواهد شد.

پروین از مسوولان پلیس راه استان كرمانشاه خواست تدابیری اتخاذ كنند كه موجب كاهش حجم سفرهای برون شهری وسایل نقلیه سنگین در محورهای ارتباطی منتهی به این شهرستان شود.

هم اكنون عدم تردد تریلرهای حامل سوخت در هنگام شب باعث شده تا تعداد زیادی از این خودروها پس از خروج از مرز پرویزخان چند ساعتی در حاشیه معابر درون شهری و حاشیه محور ارتباطی قصرشیرین به سرپلذهاب توقف كنند كه این موضوع علاوه بر كاهش امنیت تردد در این معابر، باعث بر هم خوردن آرامش شبانه ساكنان این شهرستان مرزی شده است.ك/3

1234/9102/567

سرخط اخبار استان‌ها