كرج-مديرعامل شركت آب و فاضلاب البرز گفت: امسال در حوزه مهندسي و توسعه ، 51 هزار و 555 متر مكعب مخازن جديد ذخير آب در اين استان احداث شده است.

'حسین نوری'روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت 143 كیلومتر اصلاح ، بازسازی و توسعه شبكه آب در این استان انجام شده است .

وی اظهار داشت: 98 كیلومتر توسعه خطوط انتقال و توزیع آب، 198 مترمكعب بر ساعت احداث تصفیه‌خانه آب، یك هزار و 368 متر مكعب بر ساعت احداث ایستگاه پمپاژ آب، 131 كیلومتر احداث شبكه فاضلاب، 181 مترمكعب بر ساعت احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و حفر 16 حلقه چاه آب شرب از دیگر فعالیت های آبفای استان البرز در سال جاری بوده است .

نوری گفت: امسال همچنین 26 حلقه چاه آب ویدئو متری و سه حلقه چاه با روش اولتراسونیك برای نخستین بار در استان احیا شد.

وی، طراحی مجدد پنج ایستگاه پمپاژ، بهره‌برداری از 34 دستگاه دیزل ژنراتور، نصب شش هزار و 500 فقره انشعاب فاضلاب در كرج بزرگ و چهار هزار و 650 فقره در پروژه‌های مسكن مهر، شست و شو و لایروبی 220 كیلومتر شبكه فاضلاب، تكمیل و اجرای طرح‌های تله‌متری در تاسیسات آبفای كمالشهر، اشتهارد، شهر جدید و قدیم هشتگرد و تاسیسات مسكن مهر را از دیگر فعالیت‌های این حوزه در سال 90 برشمرد.

وی افزود: طی سال جاری بیش از 24 هزار انشعاب جدید آب كه 14 هزار انشعاب آن مربوط به مسكن مهر بود به مشتركان جدید آبفای استان واگذار شد.

نوری اظهار داشت: ساخت همزمان پنج تصفیه‌خانه فاضلاب ، شكسته شدن ركورد اجرای شبكه فاضلاب و كاهش 15 درصدی حوادث خطوط انتقال شبكه و انشعاب از اقدامات شاخص بدست آمده در سال 90 بوده است.

وی گفت: توسعه ارایه خدمات غیرحضوری ، راه‌اندازی مدول دوم تصفیه‌خانه آب شماره 2، بهره‌برداری از 70 هزار مترمكعب مخزن جدید و ایجاد زیرساخت برای 80 هزار واحد مسكن مهر از مهمترین برنامه‌های این شركت در سال 91 خواهد بود.ك/3

7411/ 692

سرخط اخبار استان‌ها