اردبيل - رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان اردبيل گفت: در طرح نوروزي پليس راهنمايي اين استان 30 هزار دانش آموز به عنوان هميار پليس مشاركت خواهند داشت.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس اردبیل سرهنگ علی مریخی هدف از اجرای طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی را فراهم كردن زمینه ایمنی سفر و كنترل ترافیك شهری ذكر كرد.

وی افزود: این طرح تا 14 فروردین ماه در سطح شهرهای استان اردبیل اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به این كه كمترین حوادث رانندگی در درون شهرها اتفاق می افتد گفت: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات كامل مجهز كرده و قبل از سفر از وضعیت آب و هوای شهر مورد نظر و مسیرهای تردد آن آگاهی كامل كسب كنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهار داشت: در این طرح 75 دستگاه خودرو و موتورسیكلت به عنوان گشت پلیس راهنمایی و رانندگی در نقاط مختلف استان در كنار دهها نفر گشت پیاده وظیفه خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان را انجام خواهند داد.

وی گفت: پلیس استان با استقرار در مبادی ورودی شهرها و نقاط پرترافیك و حادثه خیز تردد سهل و راحت رانندگان را فراهم كرده و در این راستا برای حل برخی مشكلات تلاش می كند.

سرهنگ مریخی افزود: از زمان اجرای طرح همیاران پلیس شاهد تاثیرات مثبت آن بودیم كه نمونه آن كاهش آمار تصادفات در مسافرت های بین شهری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا وی گفت: در این طرح ماموران راهنمایی و رانندگی بر اساس مقررات جدید با رانندگان متخلف برخورد و به هیچ وجه اجازه نخواهند داد گره كور ترافیكی در شهرهای استان ایجاد شود.

594/593

سرخط اخبار استان‌ها