۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۴۴
کد خبر: 80043718
T T
۰ نفر

سخنگوي ستاد تسهيلات نوروزي كرمان، گفت: طرح ويژه حفاظتي و امنيتي آثار و اماكن تاريخي از بيست و هشتم اسفند ماه جاري در اين استان اجرا مي شود.

'محمدمهدی افضلی'، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به وجود بیش از 650 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی كشور در كرمان، اظهار داشت: تمهیدات گسترده حفاظتی به منظور تامین امنیت و مراقبت از آثار و امكان تاریخی و گردشگری در این استان در نوروز 91 اندیشیده شده است.

وی سركشی و مراقبت های تمام وقت از اماكن تاریخی و گردشگری را در ایام نوروز از مهمترین اقدامات ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان كرمان برشمرد و گفت: در این طرح از ورود افراد مزاحم به مراكز گردشگری و موزه ها جلوگیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی استان كرمان، تصریح كرد: در صورت مشاهده موارد مشكوك در حوالی مراكز گردشگری و تاریخی برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود بیش از 200 نیروی آموزش دیده در یگان حفاظت اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان، افزود: این نیروها با تجهیزات و لوازم ویژه حفاظتی و امنیتی به حفاظت از اماكن گردشگری و تاریخی و تامین امنیت گردشگران در ایام نوروز می پردازند.

وی گفت: در زمان حاضر سامانه ملی اطلاع رسانی گردشگری با شماره 09669 به طور شبانه روزی آماده اطلاع رسانی و ارایه اطلاعات مورد نیاز به گردشگران برای معرفی مراكز اقامتی، پذیرایی و موارد دیگر است.

افضلی، اظهار داشت: گردشگران می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق این سامانه اطلاع رسانی كنند.ك/3

7433/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها