فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه نهبندان گفت: دومين كاروان راهيان نور متشكل از 135 نفر از بسيجيان اين شهرستان عازم مناطق عملياتي جنوب كشور شدند.

سرهنگ پاسدار 'محمود رضا بخشی' با بیان اینكه 70 نفر از این افراد را زنان و 65 نفر را نیز مردان تشكیل می دهند اظهار داشت: این افراد با هدف آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس به مدت هفت روز عازم این اردوی فرهنگی معنوی شدند و از مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس بازدید می كنند.

وی گفت: این افراد طی مدت پنج روز با حضور در مناطق عملیاتی عملیاتی دوران دفاع مقدس از یاد مانهای شلمچه ، دهلاویه ، هویزه ، و اروند كنار و فكه بازدید می كنند و با آرمانهای شهداء تجدید پیمان می بندند و با رشادتها و حماسه سازیهای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس آشنا می شوند.

وی گفت: اجرای هرساله برنامه را هیان نور ، بهترین روش برای آشنا شدن نسل امروز با فرهنگ غنی دفاع مقدس است.

بخشی با بیان اینكه هشت نفر متشكل از راویان جنگ، امدادگر و یك نفر طلبه این كاروان را همراهی می كند گفت: توزیع بسته های فرهنگی، روایت گری و برگزاری مسابقات مختلف با محوریت ایثار و شهادت از جمله برنامه های راهیان نور برای این افراد است.

وی با بیان اینكه حضور نسلهای بعدی انقلاب در مناطق جنگی و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سبب تقویت بنیه معنوی آنان می‌شود، تصریح كرد: حاضر شدن آنها در این فضاهای معنوی و سراسر نور در دید علمی، فرهنگی و معنوی اثرگذاری مثبت دارد.

وی با بیان اینكه مقام معظم رهبری بر مسئله دیدن مناطق عملیاتی و حضور نسل جوان در جبهه‌های نور تاكید فراوان دارند، ادامه داد: امروزه بر ما وظیفه است كه از فرمایشات ولی امر مسلمین اطاعت كرده و این تاكید ایشان را تكلیف خویش می‌دانیم و به آن توجه لازم می‌كنیم.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون نیز بیش از 760 نفر از دانش آموزان مقاطع دوم متوسطه و همچنین اقشار مختلف مردم عازم مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس شدند.665

سرخط اخبار استان‌ها