ملكان، تبريز- رييس منطقه 13دانشگاه آزاد اسلامي گفت: 10 رشته كارشناسي ارشد در دانشگاه آزاد ملكان راه اندازي شده كه مي تواند براي اين شهرستان در زمينه هاي مختلف مفيد باشد.

' محمدحسین سرورالدین ' روز شنبه در مراسم افتتاح ساختمان این دانشگاه با بیان اینكه 200هزار صندلی خالی در دانشگاهها وجود دارد، از عزم جدی برای ورود داوطلبین به دانشگاهها خبر داد.

وی افزود: آزمون ورودی دانشگاه ها صرفا برای انتخاب رشته می باشد ومحدویتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه 300رشته در دانشگاهها تحصیل می شود، از عزم جدی وزارت علوم به منظور توسعه رشته های مرتبط با نیازهای شهرستان ها خبر داد.

وی گفت: دانشگاه آزاد 20میلیون مترمربع فضاهای استاندارد آموزشی و مناسب در اختیار دارد.

امام جمعه ملكان نیز در این مراسم با اشاره به اینكه این شهرستان قطب تولید انگور در كشور محسوب می شود خواستار تسریع در احداث پژوهشگده انگور در ملكان شد.

حجت الاسلام حافظ زمانی لزوم توجه به معیارهای اسلامی وارزشهای دینی را در دانشگاهها یادآورشد وافزود: باید دانشجویان به عنوان پیشتازان علم در كنار علوم مختلف تذهیب ومعنویت را توام كنند.

نماینده مردم ملكان در مجلس هشتم نیز در این آیین از اختصاص نیافتن اعتبار لازم پژوهش و تحقیق در دانشگاهها انتقاد كرد.

سلمان خدادادی با اشاره به اینكه اعتبار ابلاغی به موسسات آموزشی وعلمی پنج درصد می باشد، افزود: متاسفانه در بعضی موارد این اعتبار حتی به یك درصد نیز نمی رسد.

وی همچنین از اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل و گسترش فضاهای دانشگاهی در ملكان خبرداد وگفت: 20میلیارد ریال از آن در دانشگاه پیام نور و30میلیارد ریال دیگر در داشگاه آزاد اسلامی هزینه می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ملكان نیز از احداث پژوهشكده انگور در این شهر خبرداد و گفت: این مركز تحقیقاتی و عملی از اویل سال آتی در فضایی به مساحت 50 هكتار احداث می شود

587/7228

سرخط اخبار استان‌ها