مشهد - مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي از برگزاري طرح 'آرامش بهاري' در 142 بقعه متبركه و مقبره امامزاده در اين استان خبر داد.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد روز شنبه به خبرنگاران گفت: این طرح در راستای دو راهبرد برگرفته از سخن امام راحل كه فرمودند ' امیدواریم مردم در جوار بقاع متبركه و امامزادگان در آرامش قرار گیرند' و همچنین سخن رهبر معظم انقلاب كه فرمودند 'بقاع متبركه باید تبدیل به قطب فرهنگی شوند'، برای دومین سال متوالی در خراسان رضوی اجرا می شود.

وی اجرای این طرح را ادای وظیفه اوقاف و امورخیریه به ساحت ائمه اطهار (ع) و مردم دانست و افزود: این طرح از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه بطور همزمان در سراسر كشور اجرا خواهد شد.

گنابادی نژاد گفت: طرح مذكور از 28 اسفند ماه جاری آغاز و تا 13 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی از استقبال زائران از این طرح در ایام نوروز گذشته خبر داد و افزود: براساس آمار رسیده در نوروز 90 حدود 10 میلیون نفر از برنامه های طرح آرامش بهاری بقاع متبركه و مقبره امامزادگان كشور استفاده كردند كه حدود 10 درصد آن متعلق به خراسان رضوی بوده است.

گنابادی نژاد از افزایش تعداد شركت كنندگان در طرح آرامش بهاری سال 91 خبر داد و اظهارداشت: بهبود كیفی و كمی برنامه های در نظر گرفته شده در این طرح برای نوروز 91 و همچنین افزایش زائران استان در سال جاری حكایت از این افزایش دارد./2

7491 /664

سرخط اخبار استان‌ها