عجبشير، مراغه - فرماندار عجب شير گفت: جمهوري اسلامي ايران با تحريم و تهديدهاي بيهوده غربي‌ها از مسير توسعه خارج نمي‌شود.

اژدر علمی، روز شنبه در جمع مسوولان این شهرستان افزود: سال 90 برای انقلاب اسلامی ایران سالی پرفراز و نشیب بود و برخلاف تمامی تحریم‌ها، تهدیدها و فشارها، نظام اسلامی توانست قله‌های رفیع پیشرفت در عرصه‌های مختلف را طی كند.

وی گفت: در این سال دشمنان عملا به این نتیجه رسیدند كه اعمال تحریم‌های گوناگون علیه ایران كاملا بی نتیجه بوده و تحریم‌ها راهكاری برای مبارزه با امت مسلمان ایران نیست.

وی اضافه كرد: مردم ایران اسلامی، تحریم را به فرصت تبدیل می‌كند و در دوران تحریم به پیشرفت‌های چشمگیر دست می‌یابد.

وی اظهار كرد: در زمان حاضر ایران به یكی از قدرت‌های علمی جهان و خاورمیانه تبدیل شده و پیشرفت‌های هسته‌ای، پزشكی، فناوری و نانو همگی موید این مساله است.

وی گفت: دنیای غرب و استكبار می‌دانند كه اگر ایران با همین سرعت در مسیر توسعه علمی گام بردارد، دیگر غرب توان مقابله با ایران را نخواهد داشت و ایران به یك ابرقدرت در تمامی زمینه‌ها تبدیل می‌شود.

فرماندار عجبشیر اظهاركرد: غربی‌ها از استقلال علمی ایران واهمه دارند و حاضرند برای اینكه ایران نتواند در مسیر توسعه علوم بنیادی و زیرساختی پیشرفت كند دست به هركاری بزنند.

علمی، افزود: دنیای استكبار باید توجه كند كه تمامی جوانان ایران اسلامی دانشمندانی هستند كه با تمام توان در راستای توسعه ایران اسلامی گام برمی‌دارند و نابودی دنیای استكبار از اهداف آنان است.

وی، حضور باشكوه مردم در انتخابات 12 اسفند را از روزهای به یادماندنی امسال عنوان كرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از ماه‌های قبل انتخابات مردم را نسبت به حضور آگاهانه و با بصیرت در انتخابات تشویق كردند و مردم نیز با حضور حماسی به فرمایشات رهبری لبیك گفتند.

وی خاطرنشان كرد: با شناختی كه مسوولان از مردم دارند، حضور حماسی آن ها در این انتخابات قابل پیش‌بینی بود و این حضور باشكوه، غربی‌ها را به شوك فرو برد و تا مدت‌های مدیدی آن ها دیگر جرات تهدید ایران را نخواهند داشت.

شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت درفاصله 98 كیلومتری جنوب غربی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

7485/590/587

سرخط اخبار استان‌ها