شيراز - رييس مجمع نمايندگان استان فارس ضمن قدرداني از حضور پرشور مردم در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: اين حضور آگاهانه و عظيم، تمام نقشه هاي دشمنان را نقش بر آب كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس سید حسین ذوالانوار، شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: از مدت ها قبل از برگزاری انتخابات در كشور، دشمنان شروع به امنیتی كردن فضای انتخابات در ایران كردند تا از این طریق جلو استقبال و حضور مردم در انتخابات را بگیرند.

او ادامه داد: اما مردم آگاه و بیدار ما از پشت پرده تمام توطئه ها و نقشه های دشمنان آگاهی داشتند و با حضور خود تمام آن نقشه ها و توطئه ها را خنثی كردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیك شدن به آغاز تعطیلات نوروزی و حضور مسافران در شهر شیراز گفت: باید شرایط برای حضور و اسكان مناسب مسافران به بهترین شكل ممكن فراهم شود.

ذوالانوار اضافه كرد: در سال های گذشته یكی از مواردی كه هم شهروندان و هم مسوولان را دچار مشكل می كرد، نصب چادرهای مسافرتی در تمام نقاط شهر بود كه جلوه بدی به فضای شهر می داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: این امرعلاوه براین كه زیبایی شهر را به هم می زد، موجب ایجاد بی نظمی و ترافیك می شد و از نظر امنیتی هم شهروندان و هم مسافران را با مشكلاتی مواجه می كرد لیكن امیدواریم امسال با برنامه ریزی دقیق، از تكرار چنین اتفاقی در شیراز جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: یكی از معضلات دیگر این ایام ، وجود كلید به دست ها و افرادی است كه خارج از برنامه و بدون هماهنگی اقدام به اجاره دادن خانه ها و منازل خود به مسافران و میهمانان نوروزی می كنند.

ذوالانوار افزود: این كار علاوه بر اینكه زمینه ساز نگرانی مالكان هتل ها و میهمانسراها می شود، از نظر امنیتی نیز ممكن است برای مسافران خطراتی را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم شیراز گفت: مسوولان امر باید تلاش كنند تا با آن دسته از كسانی كه بودن هماهنگی قبلی و آگاهی متولیان امر اقدام به اجاره دادن منازل خود از طریق تبلیغات خیابانی می نمایند برخورد شود تا در این ایام شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی در مورد اقدامات صورت گرفته در استان فارس طی شش ماه گذشته اظهار داشت: طی این مدت اقدامات خوبی در این استان انجام شد و بسیاری از مصوبات هیات دولت كه بلاتكلیف مانده بودند به سمت اجرایی شدن حركت كرد.

او افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این دوره زمانی می توان به افتتاح ایستگاه راه آهن شیراز، آغاز عملیات اجرایی قطع اول بزرگراه كوار - فیروزآباد و بزرگراه مرودشت - درودزن، آغاز عملیات اجرایی راه آهن شیراز - نی ریز – گل گهر و شیراز – بوشهر – عسلویه، آغاز عملیات اجرایی نیروگاه یك هزار مگاواتی جنوب فارس در شهرستان خنج، آغاز عملیات اجرایی سد تنگ سرخ شیراز و سد پارسیان ممسنی ، اشاره كرد.

وی اضافه كرد: توسعه فرودگاه شیراز، آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم بزرگراه نی ریز - استهبان، آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 313 تختخوابی تامین اجتماعی شیراز و تالار مركزی این شهر و افتتاح 17 هزار و 645 واحد مسكن مهر از دیگر اقدامات صورت گرفته طی شش ماه گذشته در فارس و شیراز است.ك/2

678 /679

سرخط اخبار استان‌ها