تهران- هيات پارلماني جمهوري اسلامي ايران متشكل از 10نماينده مجلس در اجلاس 126 مجمع بين المجالس جهاني (IPU) از 12 تا 17 فروردين 1391 در كامپالا - اوگاندا شركت مي كنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، در اجلاس بهاره اتحادیه بین المجالس جهانی با حضور نمایندگان مجالس بیش از 120 كشور جهان شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهان، تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

بهداشت و سلامت زنان و كودكان و همچنین موازنه قدرت در نظام بین الملل از دیگر موضوع های مورد بحث در این اجلاس است.

ریاست گروه آسیا - پاسفیك در اتحادیه بین المجالس در سال 2012 برعهده ایران است.

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این اجلاس به سرپرستی 'حشمت الله فلاحت پیشه' رییس شورای اجرایی بین المجالس و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

حضور فعال خواهد داشت.

جواد جهانگیرزاده دبیركل گروه بین المجالس، اسدالله عباسی نایب رییس شورای بین المجالس، سید ناصر موسوی، موید حسینی صدر، سید مصطفی ذوالقدر، سید جواد زمانی، محمد قیوم دهقانی و فاطمه آجرلو دیگر اعضای هیات پارلمانی ایران هستند.

همچنین كاظم جلالی عضو كمیته حقوق بشر نمایندگان مجلس اتحادیه بین المجالس در این اجلاس شركت می كند.

براساس این گزارش، فلاحت پیشه رییس هیات پارلمانی ایران در این زمینه با سفیر اوگاندا در جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو كرد.

وی ضمن تاكید بر حضور فعال هیات جمهوری اسلامی ایران ضرورت تلاش برای گسترش روابط دو جانبه سیاسی، پارلمانی و اقتصادی بین دو كشورتاكید كرد.

سفیر اوگاندا در ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو كشور، حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع بین المجالس جهانی را بسیار بااهمیت توصیف كرد.

وی خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی از فرآیند اجرایی شدن توافق های دو جانبه فیمابین شد.

سیام**9132

سرخط اخبار سیاست