۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۲۶
کد خبر: 80043679
T T
۰ نفر

آنكارا - 'خالد مشعل' رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) جمعه شب در آنكارا با 'احمد داوداوغلو' وزير امور خارجه تركيه ديدار و گفت وگو كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این دیدار در اقامتگاه رسمی وزیر امور خارجه تركیه و در پشت درهای بسته انجام شد.

خبرگزاری دولتی تركیه 'آناتولی' به نقل از منابع دیپلماتیك نوشت: در این دیدار توافق گروههای فلسطینی، فرایند صلح خاورمیانه، تحولات سوریه و مسائل مهم خاورمیانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مشعل مقارن ظهر روز گذشته در راس هیاتی وارد آنكارا شد و اولین دیدار خودرا با 'رجب طیب اردوغان' نخست وزیر تركیه انجام داد.

دیدار مشعل با اردوغان پشت درهای بسته برگزار شد و احمد داود اوغلو و 'حاكان فیدان' رییس سازمان اطلاعات تركیه نیز در این دیدار حضور داشتند.

دو طرف در خصوص این دیدار با رسانه های خبری گفت و گو نكردند ولی اردوغان پیش از این دیدار در گفت و گو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از حصول توافق بین دو گروه فلسطینی حماس و فتح اظهار داشت: در دیدار با مشعل در باره وحدت در فلسطین، تحولات منطقه و نوار غزه گفت و گو خواهد كرد.

پیشتر نیز 'محمود عباس' رییس تشكیلات خودگردان فلسطین و 'اسماعیل هنیه' نخست وزیر دولت منتخب فلسطین به تركیه سفر كرده و با مقامات بلند پایه این كشور گفت و گو كردند.

خاورم/2011**230**1369

سرخط اخبار جهان