تبريز- فرماندار تبريز گفت: موضوع بيت المقدس و محاصره غزه، هرگز از ياد افكار عمومي و رسانه هاي دنيا پاك نمي شود و تلاش و حركت هاي مستمر براي شكست كامل محاصره غزه بايد ادامه يابد.

محمود چمنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: موج جهانی حركت ها برای رژیم صهیونیستی چالش های جدی به دنبال داشته و صدای برقراری صلح و آزادی در منطقه و جهان را طنین افكن خواهد ساخت.

وی با اشاره به حركت كاروان آزادی 'الی بیت المقدس' ابراز كرد: وجدان های بیدار دنیا و دل های آزادی خواه جهان روز 30 مارس (11 فروردین ماه سال91) در بیت المقدس و غزه به هم گره می خورد.

چمنی گفت: طبق پیش بینی لازم، كاروان آسیایی 200 نفری الی بیت المقدس در شب 28 اسفند ماه سالجاری به تبریز می رسد.

وی با بیان اینكه كاروان آسیایی حركت خود را از هندوستان آغاز كرده است، افزود: تاكنون كشورهای پاكستان، افغانستان و ایران میزبان این كاروان بوده اند.

چمنی ادامه داد: كاروان الی بیت المقدس پس از عبور از كشورمان، وارد تركیه و سپس از طریق سوریه وارد لبنان می شود.

فرماندار تبریز ابراز كرد: علاوه بر این كاروان آسیایی، یك كاروان اروپایی به صورت دریایی و زمینی از انگلیس و یك كاروان آفریقایی به صورت زمینی از كشور مراكش به سمت غزه در حال حركت است.

چمنی اضافه كرد: این كاروان ها روز 30 مارس (11 فروردین ماه سال 91)، سالروز گرامیداشت روز زمین در نزدیك ترین نقطه به بیت المقدس جمع می شوند.

وی گفت: حذف كامل محاصره بیت المقدس و غزه شعار و هدف اصلی این حركت نمادین می باشد.

چمنی ادامه داد: اعضای این سه كاروان از 80 كشور دنیا می باشند كه 300 نفر از آنان دارای ملیت آسیایی و بقیه از دیگر كشورهای دنیا هستند.

7240/587

سرخط اخبار استان‌ها