گرگان - معاون سياسي امنيتي استاندار گلستان گفت: گلستان در سال 90 جزء پنج استان برتر كشور در حوزه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا 'علیرضا جمشیدی' روز شنبه در هفتمین و آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال 90 اظهارداشت: در زمینه مقابله ، كشفیات ، دستگیری معتادین خطرناك ، پاكسازی مناطق آلوده و انجام اقدامات فرهنگی، اقدامات مناسبی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینكه پیشگیری در رأس امور مبارزه با مواد مخدر و اولویت اول استان است ،تصریح كرد: باید دغدغه ما این باشد كه در حوزه پیشگیری تلاش بیشتری صورت گیرد و در این زمینه از ظرفیتهای صدا و سیما ، آموزش و پرورش ، دانشگاهها ، ائمه جمعه و جماعات كه بیشترین مخاطبان جامعه را در اختیار دارند استفاده شود.

معاون استاندار گلستان با بیان اینكه مردم با هوشمندی و بصیرت در میدان انتخابات حاضر شدند و دشمنان نظام اسلامی را با یأس و نا امیدی مواجه ساختند، افزود: هرگاه مردم را در صحنه و همراه داشته باشیم موفق خواهیم بود.

وی یاداور شد: در بحث مبارزه با مواد مخدر نیز باید مردم را به میدان بیاوریم تا در كنار مسئولین و مامورین برای رفع این بلای خانمانسوز همكاری داشته باشند.

جمشیدی در ادامه با بیان اینكه در حوزه ترك اجباری و مدیریت چهره شهرها از آلودگی اعتیاد باید ظرفیتها را افزایش داد، اظهار داشت: با تمام قدرت در حال توسعه اردوگاه توسكستان هستیم و تا اردیبهشت 91 ظرفیت این اردوگاه را از 80 نفر به 170 نفر خواهیم رساند.

وی ادامه داد: معتادینی كه پس از دوره بازپروری به آغوش خانواده باز می گردند تحت نظارت دائمی قرار خواهند گرفت و تلاش خواهیم كرد این افراد را تحت پوشش كمیته امداد قرار داده و برای اشتغال آنها كمك می شود.

معاون استاندار گلستان در پایان تأكید كرد: در سال 91 توسعه كمپ های اختیاری و مراكز درمانی در دستور كار قرار گیرد.

در این جلسه 'علیرضایی' دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گلستان از انجام دو پاكسازی بزرگ در مناطق آلوده استان و دستگیری تمامی معتادین پر خطر تا پایان شهریور ماه 91 خبر داد.

601

سرخط اخبار استان‌ها