زنجان - مديركل دامپزشكي زنجان از آغاز اجراي طرح تشديد كنترل و نظارت بهداشتي بر مراكز توليد، توزيع و عرضه فرآورده هاي خام دامي توسط گروههاي دامپزشكي در ايام نوروز خبر داد.

'محمدرشید كرمی' روز شنبه بابیان این مطلب افزود: این طرح ویژه تا 13 فروردین ماه سال آینده در تمام شهرستان های استان اجرا می شود.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح كلیه كشتار گاههای استان، مراكز تولید، اصناف، فروشگاههای عرضه مواد خام دامی، قصابی ها ، رستوران های شهری و بین راهی تحت كنترل نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی قرار می گیرند.

كرمی یادآورشد: 168 اكیپ عملیاتی درسراسر استان و كلیه شهرستانها در این طرح فعالیت داشته و به صورت شبانه روزی بر این مراكز نظارت مستمر و مستقیم داشته و با افراد متخلف به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

وی از عموم مردم خواست برای حفظ سلامتی خود و خانواده، مواد غذایی مصرفی خود را از مراكز عرضه مجاز و مورد تایید دامپزشكی تهیه كنند.

كرمی گفت: شهروندان برای اطمینان بیشتر ازسلامت فرآورده خام دامی مصرفی خود می‌توانند در زنجان و در شهرستان ها با شماره تلفن 1512 با شبكه دامپزشكی تماس بگیرند.

كرمی یادآورشد: در 11 ماه سال جاری حدود 165 تن فراورده خام دامی غیر بهداشتی طی بیش از 50 هزار بازدید توسط بازرسان و ناظران بهداشتی دامپزشكی از مراكز تولید، توزیع و عرضه فراورده های خام دامی كشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

596/522

سرخط اخبار استان‌ها