۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۱۸
کد خبر: 80043668
T T
۰ نفر

رشت - رييس اداره پيش بيني و هشدار سريع اداره كل هواشناسي گيلان با اشاره به بارش نسبتاً شديد برف در استان گفت: اين روند طي امروز و فردا ادامه دارد و در اولين روز فصل بهار، هوا صاف خواهد شد.

'ابوالقاسم شفیعی' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های پیش یابی نشان دهنده استقرار سامانه پرفشار در سطح زمین و وجود جریانات ناپایدار در سطوح فوقانی جو است.

وی هوای امروز استان را ابری همراه با بارش برف، گاهی با وزش باد پیش بینی و اظهار كرد: برای فردا نیز هوایی ابری همراه با بارش برف پیش بینی می شود كه بتدریج از سمت غرب استان با كاهش ابر پیش بینی می شود.

رییس اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره كل هواشناسی گیلان ادامه داد: انتظار داریم در آخرین روز زمستان (دوشنبه 29 اسفندماه) هوا صاف تا قسمتی ابری همراه با یخبندان و افزایش نسبی دما باشد.

شفیعی بیشینه دما در 24 ساعت گذشته را مربوط به منجیل با دمای 4 / 13 درجه سانتی گراد و كمینه دما را مربوط به جیرنده با 8 درجه سانتی گراد زیر صفر عنوان كرد.

وی بیشینه و كمینه دمای رشت مركز استان گیلان را نیز به ترتیب 4 / 7 و صفر درجه سانتی گراد ذكر كرد.

رییس اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره كل هواشناسی گیلان اضافه كرد: بیشترین مقدار برف در 24 ساعت گذشته در ماسوله به میزان 42 سانتی متر باریده و دیلمان ، رشت و جیرنده نیز به ترتیب شاهد بارش 17 ، 5 و 4 سانتی متر برف بوده اند. ك/3

619/695/508