۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۱۶
کد خبر: 80043665
T T
۰ نفر

تهران - مديركل درمان و حمايت‌هاي اجتماعي ستاد مبارزه با مواد مخدر در سي و چهارمين جلسه كميته درمان و حمايت‌هاي اجتماعي ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام كرد: سال آينده با مراكز متخلف درمان اعتياد برخورد شديد مي شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ ' محمدباقر صابری زفرقندی ' افزود : بررسی و نهایی كردن شیوه نامه های تأسیس، راه‌اندازی و بهره‌برداری از مراكز مجاز درمان و كاهش آسیب موضوع تبصره یك ذیل ماده 15 قانون مبارزه با موادمخدر از موضوعات مهم این جلسه بود كه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت : امیدواریم با نهایی شدن و طی مراحل قانونی تصویب آیین نامه ماده 15 و ماده 16 قانون مبارزه با موادمخدر و براساس دستورالعمل های تدوین شده در سال آینده و همچنین با اولویت قرار دادن و تلاش تمام دستگاه های عضو، شاهد ساماندهی مراكز فعال موجود در حوزه درمان اعتیاد باشیم.

صابری زفرقندی ادامه داد: این جلسه اساس و شروع كار تدوین دستورالعمل هایی بود تا براساس آن شرایط مؤسس، وظایف و صلاحیت های درمانگران و تیم درمانی و حداقل استانداردهای ساختمانی و فیزیكی مراكز مجاز درمانی مشخص و ابلاغ شود.

به گفته وی ، از این پس كمیته نظارت كشوری كه در آیین نامه ماده 15 قانون پیش بینی شده است، در كنار مراكز نظارتی دستگاه های مسوول بر چگونگی روند اداره مراكز درمان و نحوه مداخلات درمانی نظارت خواهد داشت.

صابری زفرقندی افزود: وضعیت موجود مراكز درمانی اعتیاد و برخی از اقداماتی كه به نام درمان اعتیاد در كشور در حال انجام است، از نظر نظام سلامت كشور مطلوب نیست و ساماندهی درمان اعتیاد اجتناب ناپذیر است.

اجتمام **9022*