معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين گفت: يگان حفاظت و راهنمايان موتوري ويژه نوروز در اين استان به گردشگران خدمات ارايه مي‌كنند.

'نادر محمدی' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای راهنمایی سریع مسافران و اطلاع رسانی به گردشگران نوروزی استان قزوین با همكاری یگان حفاظت، راهنمایان موتوری ویژه در محورهای تاریخی قزوین برای هدایت گردشگران فعالیت خود را آغاز كردند.

وی اظهار داشت: برای استقبال مسافران نوروزی در قزوین طرح راهنمایان موتوری یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع‌د‌ستی و گردشگری استان قزوین راه اندازی شده كه به جابجایی مسافران و هدایت آن‌ها برای بازدید از مكان‌های دیدنی استان و استفاده از مراكز اقامتی اقدام می‌كنند.

محمدی ادامه داد: هدف ستاد تسهیلات سفرهای استان از اجرای این طرح بالا بردن میزان رضایت گردشگران ورودی به استان است كه در كوتاه‌ترین زمان ممكن با انتقال سریع اطلاعات و امكانات فراهم شده به مسافران بتوانیم زمان بازدید و اسكان و دیگر خدمات گردشگران را ساماندهی كنیم.

وی افزود: راهنمایان موتوری یگان حفاظت در سطح شهر، پارك‌ها و مكان‌های تاریخی و طبیعی تردد داشته و به گردشگران اطلاعات مورد نیاز را ارائه خواهند كرد و تا پایان نوروز در ستادهای نوروزی مستقر هستند.

استان قزوین دارای جاذبه های گردشگری و فرهنگی بیشماری است كه با یكهزار و 200 اثر تاریخی ثبت شده و 12 درصد از بناهای تاریخی كشور رتبه نخست را در این زمینه داراست.

7389/616

سرخط اخبار استان‌ها