قصرشيرين - 350 نفر از ورزشكاران و قهرمانان مسابقات جهاني، آسيايي و كشوري و مربيان و روساي هيات هاي ورزشي فعال سرپل ذهاب با حضور مسوولان محلي در سالن فرهنگي و هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار سرپل ذهاب در این مراسم كه صبح امروز شنبه برگزار شد، گفت: در سال های اخیر این شهرستان رشد چشمگیری در توسعه فضاهای ورزشی و افزایش سرانه ورزشی داشته است.

'میرزا مراد پیرو' افزود: سرانه ورزشی شهرستان از 40 سانتی مترمربع به 85 سانتی مترمربع رسیده و بزودی با بهره برداری از طرح های ورزشی در دست ساخت این سرانه به یك متر و بالاتر خواهد رسید.

وی با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های اداره ورزش و جوانان (تربیت بدنی سابق) در جهت توسعه فضاهای ورزشی و تقویت هیات های ورزشی این شهرستان اضافه كرد: در سال جاری 130 میلیون ریال اعتبار برای تجلیل از ورزشكاران به این اداره پرداخت شده است.

پیرو همچنین احداث مجموعه استخر سرپوشیده فرهنگیان، استخر سرپوشیده شهرستان و چهار سالن ورزشی در چهار روستای شهرستان و سالن های ورزشی چند منظوره و محوطه سازی زمین احرار و تعویض كفپوش سالن ورزشی احرار را از دیگر پروژه های ورزشی در حال اجرای این شهرستان عنوان كرد.

فرماندار سرپل ذهاب با بیان اینكه حق این شهرستان با وجود ورزشكاران بزرگی كه در عرصه های ملی و بین المللی دارد باید بیشتر از آنچه هست، باشد، افزود: باید زیر ساخت های لازم ورزشی را با توجه به استعدادهای جوانان در شهرستان مهیا كنیم.

وی با بیان اینكه هم اكنون روزانه دو هزار ورزشكار زن و مرد رشته های مختلف ورزشی در سالن های تربیت بدنی این شهرستان فعالیت می كنند، به وضعیت فضاهای ورزشی شهرستان اشاره كرد و گفت: هم اكنون سرپل ذهاب دارای یك زمین چمن فوتبال و هفت سالن ورزشی برای استفاده ورزشكاران و جوانان این شهر با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر است كه این میزان با توجه به میزان جمعیت كفایت نمی كند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و جوایزی از قهرمانان كشوری، جهانی و آسیایی و پیشكسوتان و روسای هیات های فعال شهرستان تجلیل شد.

7399/9102

سرخط اخبار استان‌ها