۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۱۱
کد خبر: 80043652
T T
۰ نفر

تهران - شبكه شما در نخستين جشن نوروزي خود پخش سه مجموعه تلويزيوني 'سايه سلطان'، 'طبقه دوم' و 'شكر پنير' را براي مخاطبان تدارك ديده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از این شبكه تلویزیونی، مجموعه 'سایه سلطان' به تهیه كنندگی مرتضی آتش زمزم و بهرام زنده دل ثابت و كارگردانی مرتضی آتش زمزم در صدا و سیمای مركز اصفهان تولید شده است.

این مجموعه از اول فروردین ماه هر شب ساعت 19 و 45 دقیقه پخش می شود و رویدادهای تاریخی ایران را ورق می‌زند.

'سایه سلطان' داستان دختری فرانسوی است كه تصور می‌كند اصلیتی ایرانی دارد؛ او در زمان سفر می‌كند و در جریان این سفر شاهد زندگی شخصیتی تاریخی به نام ظل السلطان، (پسر بزرگ ناصرالدین شاه و والی مستبد اصفهان) می‌شود.

در این سریال، فضای 120 سال پیش و سال‌های آینده نیز به تصویر در می‌آید.

'سایه سلطان' متأثر از سبك رئالیسم جادویی در ادبیات است و مضمونی شیرین دارد. تصاویر گذشته، حال و آینده با استفاده از تكنیك هایی خاص در هر قسمت به تصویر كشیده می شود.

كارولین امری و كاوس آقایی تدوین این مجموعه را بر عهده داشته اند و حسین قورچیان صدا گذاری و میكس آن را بر عهده دارد.

این سریال در استان اصفهان و كشور لبنان تصویربرداری شده است. در سكانس‌های مربوط به اصفهان، شاهد اماكن تاریخی و ارزشمندی چون كاخ چهلستون، مسجد جامع عباسی، عمارت هشت بهشت و ... خواهیم بود.

همچنین تصاویر زیبایی از كشور لبنان و شهرهای بیروت، جبیل و مشمش نیز از دیگر ویژگی های این مجموعه به شمار می آید.

بهزاد فراهانی، هوشنگ حریرچیان و یوسف تیموری به همراه تعدادی از بازیگران لبنانی در این سریال ایفای نقش كرده اند.** مجموعه طنز آیتمی 'شكر پنیر'

مجموعه طنز 'شكر پنیر' به كارگردانی شهاب عباسی و تهیه كنندگی حمید سلیمانی‌نیا در صدا و سیمای آذربایجان شرقی تهیه و تولید شده كه از اول فروردین ماه هر روز ساعت 12 و 20 دقیقه از شبكه شما پخش می شود.

شهاب عباسی كه پس از تولید این مجموعه در آذربایجان شرقی مجموعه 'خنده بازار' را در شبكه سوم سیما كلید زد به عنوان بازیگر، نویسنده و كارگردان با 'شكر پنیر' همكاری دارد.

'شكر پنیر' از نظر ساختار، به فرم طنزهای آیتم دار سال‌های دور تلویزیون از قبیل 'ساعت خوش'، 'هفتاد و هفت' و 'سیب خنده' نزدیك است و سعی كرده به زبان طنز، مشكلات جامعه از قبیل فشارهای اجتماعی و اقتصادی را بیان كند.

این مجموعه به زبان آذری و با زیرنویس فارسی از شبكه شما پخش خواهد شد.** رقابت باجناق ها برای تصاحب طبقه دوم

مجموعه 'طبقه دوم' به كارگردانی شاهین باباپور و تهیه كنندگی سعید فرامزی در صدا و سیمای مركز سمنان تهیه و تولید شده و از 28 اسفند ماه هر روز ساعت 17 و 30 دقیقه پخش می شود.

داستان این سریال حول محور یك خانواده می چرخد كه بر اساس آن قرار است طبقه دوم

یك منزل قدیمی به یكی از دامادهای خانواده واگذار شود اما در این میان دامادهای دیگر خانواده قصد تبانی دارند.

افشین سنگ چاپ، كیومرث ملك مطیعی، رز رضوی و شهین علیزاده از جمله بازیگرانی هستند كه در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

فراهنگ ** 2025 ** 1071

سرخط اخبار فرهنگ