۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۲:۰۵
کد خبر: 80043641
T T
۰ نفر

شهرري - خانه تسنيم شهرداري منطقه 19 در سراي محله نعمت آباد روز شنبه با حضور مسوولان شهرداري منطقه و مدير كل امور بانوان شهرداري تهران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران در این مراسم گفت: در هر سرای محله 13 خانه به انجام فعالیت می پردازند كه یكی از آنها به خانه تسنیم اختصاص می یابد.

'نرگس معدنی پور' اظهار داشت: با توجه به نقش بانوان، همسران و مادران در جامعه با راه اندازی سراهای محلات شاهد مشاركت حداكثری بانوان در برنامه ها شهرداری هستیم.

وی یادآور شد: این امر لزوم ایجاد و راه اندازی خانه هایی را برای اجرای برنامه ها و فعالیت ها مستمر و موثر این قشر از جامعه را دو چندان می كند و به همین دلیل مدیران محله باید خانه های تسنیم را در محلات خود راه اندازی كنند.

وی با اشاره به پنج ماموریت تعریف شده برای خانه های تسنیم گفت: توانمندسازی اجتماعی بانوان، سبك زندگی ایرانی و اسلامی، نهاد خانواده، ایثار، یكدلی و مشاركتهای اجتماعی بانوان از جمله ماموریت های تعریف شده برای خانه های تسنیم است.

معدنی پور یادآور شد: در همین راستا كانون های ویژه بانوان و دختران نیز راه اندازی شده است تا با آموزش و برگزاری برنامه های مختلف، ضمن بالابردن مشاركت آنان در امور شهری، طرح های مختلفی برای شناسایی، بررسی و رفع آسیب های اجتماعی بانوان و كودكان در محلات اجرا شود.

وی خاطر نشان كرد: كانون بانوان نخبه، بانوان مبلغ، زنان عاشورایی، بانوان ایثارگر، بانوان قرآن پژوه، همیاران محبت، حیاباوران، دختران و كانون بانوان هنرمند از جمله این كانونها است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 نیز در این مراسم با اشاره به جمعیت بالای شهروندان در محله نعمت آباد، ارائه خدمات و تسهیلات به مردم این محله را ضروری و الزامی دانست و ابراز امیدواری كرد در سال 91 خانه های تسنیم در همه محلات این منطقه راه اندازی شود.

حجت الاسلام 'رسول جوادی' در ادامه به تشریح كلمه تسنیم پرداخت و توانمند سازی اجتماعی بانوان، سبك زندگی اسلامی ایرانی، نهاد خانواده، ایثار و یكدلی و مشاركت های اجتماعی را وجه تسمیه كلمه تسنیم بیان كرد.

687/688/

سرخط اخبار جامعه