مشهد - رئيس اداره فرهنگي اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي از برگزاري مراسم تحويل سال جديد در 58 بقعه متبركه اين استان خبر داد.

حجت الاسلام سعید آخوندی روز شنبه به خبرنگاران گفت: این مراسم از ساعت 6:30 دقیقه آغاز و تا دقایقی بعد از تحویل سال نو ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ویژه برنامه های تحویل سال در بقاع متبركه شامل قرائت دعای توسل، تلاوت قرآن كریم، اجرای سرود و همخوانی در قالب كلیپ، مراسم سخنرانی، مداحی، قرائت زیارت آل یاسین، قرائت دعای فرج و دعای تحویل سال خواهد بود.

آخوندی گفت: بعد از مراسم یاد شده به طور همزمان پیام رهبر معظم انقلاب نیز در این بقاع پخش خواهد شد.

وی به برنامه های طرح 'آرامش بهاری' در بقاع متبركه استان اشاره كرده و افزود: برپایی نمایشگاههای تصویری در 142 بقعه ، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در 16 بقعه، برگزاری حلقه های معرفت و پاسخگویی به سوالات شرعی در 58 بقعه، برپایی نماز جماعت و اجرای مسابقات پیامكی و فرهنگی بخشی از برنامه های در نظر گرفته شده در اجرای این طرح می باشد.

آخوندی برگزاری مسابقه عكاسی در موضوعات حجاب، نماز، عفاف، زیارت بقاع متبركه و امامزادگان، ادعیه و خانواده را یكی دیگر از برنامه های این طرح در نوروز 91 دانست و اظهارداشت: علاوه بر موارد یاد شده ادعیه توسل، ندبه و كمیل نیز در 142بقعه برگزار خواهد شد./2

7491 /664

سرخط اخبار استان‌ها