اصفهان - يك توليد كننده كفش چرمي، با اشاره به وجود چرم طبيعي خوب در ايران، گفت: ايران مي تواند با توليد محصولات چرمي مرغوب با كشورهاي اروپايي رقابت كند.

'مرتضی امینی' روز شنبه در حاشیه برپایی نمایشگاه بهاره اصفهان در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: ایران بلحاظ دارا بودن آب و هوای چهار فصل از چرم بسیار خوب محصول پوست گاو ، برخوردار است.

وی افزود: ارزان بودن چرم در ایران در مقایسه با كشورهای اروپایی و كیفیت بالای آن می تواند قدرت رقابت را افزایش دهد.

وی با بیان اینكه چرم ایران، توان رقابت با چرم های كشورهای پیشرفته را دارد ، اظهار داشت: مدیریت كافی در صنعت چرم كشور وجود ندارد.

این تولید كننده كفش های چرمی با اشاره به اینكه چرم ها نبایستی نیم ساخته را از كشور صادر شود، خاطر نشان كرد: ارزانی چرم موجب شده برخی چرم را به صورت نیم ساخته، صادر كنند

امینی خواستار اقدام مسوولان برای جلوگیری از صادر كردن چرم نیم ساخته از كشور شد و گفت: با تولید محصولات مختلف چرمی باید ارزش افزوده برای این محصول بوجود آورد.

وی یادآور شد: هم اكنون برخی چرم های نیم ساخته در كشور را از طریق قاچاق صادر می كنند كه دولت باید در این زمینه تمهیداتی بیاندیشد.

وی با بیان اینكه مدیریت صحیح می تواند عاملی برای گسترش صنعت چرم و رشد صادرات ایران باشد، افزود: نظارت كافی بر كیفیت تولیدات باعث ارتقای جایگاه محصولات نیز می شود.

این تولید كننده محصولات چرمی اظهار داشت: چرم طبیعی چرمی است كه وقتی مچاله شود، بزودی به حالت اولیه خود باز نمی گردد بلكه چروك می خورد اما چرم مصنوعی براحتی به حالت اولیه خود برمی گردد.

امینی با بیان اینكه تولید چرم های مصنوعی به كمك فناوری امكان پذیر است، خاطر نشان كرد: برخی چرم مصنوعی را با برندهای معروف تولید و با تقلب آن را روانه بازار می كنند.

نمایشگاه بهاره اصفهان شامل 330 غرفه مواد پروتئینی، حبوبات، روغن نباتی، آجیل، خشكبار، گز و شیرینی، مبل، فرش، چینی و بلور، پولك و نبات، كفش، پارچه و لباس تا 28 اسفند امسال در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان از ساعت 15 تا 23 برای بازدید مردم دایر است.

7134/562/1724

سرخط اخبار استان‌ها