رشت - رييس سازمان دانش آموزي استان گيلان گفت: پنج دانش آموز گيلاني منتخب در انتخابات شوراي استان به مجلس دانش آموزي كشور معرفي شدند.

'نادر یارحسینی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زهرا قلی پور از سنگر، هانیه ولی زاده از رضوانشهر، متین قانع از صومعه سرا، علی ربیع پور از لاهیجان و آرمین ابراهیمی از لنگرود را از جمله دانش آموزان گیلانی راه یافته به مجلس دانش آموزی اعلام كرد.

وی اظهار داشت: این دانش آموزان مقطع متوسطه با برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای دانش آموزی استان گیلان از بین 66 دانش آموز انتخاب و معرفی شدند.

وی خاطر نشان كرد: دانش آموزان دختر و پسر طی دو روز برگزاری انتخابات جداگانه در برنامه ای فشرده ای سوابق و برنامه كاری شان را بیان كردند كه در نهایت پنج نفر با رای دانش آموزان انتخاب و به مجلس دانش آموزی راه یافتند.

وی با بیان این مطلب كه دانش آموزان راه یافته از گیلان به مجلس دانش آموزی نمایندگان كل دانش آموزان استان در این مجلس هستند، بیان كرد: دانش آموزان عضو مجلس دانش آموزی هر شش ماه یك بار در تهران با حضور رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش و بقیه دست اندركاران مسایل و مشكلات دانش آموزان را بیان و برای رفع آنها تلاش می كنند.

وی تصریح كرد: برگزاری جلسه ای هر سه ماه یك بار با رییس سازمان دانش آموزی كشور برای بیان مسایل مربوط به دانش آموزان در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، نرم افزاری و غیره از دیگر برنامه های نمایندگان مجلس دانش آموزی است.

390 هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل می كنند. ك/3.

7286/ 603

سرخط اخبار استان‌ها