تهران- رييس اتحاديه طلا و جواهر تهران گفت: اتحاديه صنف طلا و جواهر در اجراي مرحله اول قانون هدفمندي يارانه ها نهايت همكاري را با دولت داشت به گونه اي كه از دريافت سهميه سوخت براي كارگاه هاي جواهرسازي امتناع كرد.

'احمد وفادار' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا استان تهران افزود: اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنان به یاری دولت خواهد پرداخت تا مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها به خوبی اجرایی شود.

وی با بیان اینكه ما با كاهش قیمت ها مواجه بوده ایم، گفت: اتحادیه طلا یك گروه كارشناسی نظارتی آماده كرده تا در ایام پایانی سال كسی اقدام به گرانفروشی طلا نكند.

وفادار افزود: كارشناسان مذكور موظف هستند حتی اگر فردی به مشتری خود بی احترامی كرد، با متخلفان برخود كرده و در نهایت رضایت مشتریان را كسب كند.

وی گفت: در ایامی كه تب خرید سكه فراگیر شده بود، عده ای سودجو اقدام به ضرب سكه های جعلی كرده بودند كه اتحادیه طلای تهران در یك اقدام مناسب تعدادی از این افراد را دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره ضرب سكه های معروف به پارسیان توسط بخش خصوصی گفت: ما با همكاری سازمان استاندارد، نظارت دقیقی بر روی ضرب این سكه ها داریم و تاكنون با مورد خلافی مواجه نشده ایم.

وفادار افزود: بانك مركزی ادعا داشت سكه های یاد شده مدور هستند اما ما بر ضرب آنها نظارت داریم و این سكه ها با اشكال مختلف ضرب می شوند.

وی گفت: به تمام تولید كنندگان سكه های پارسیان توصیه اكید كرده ایم این سكه ها به هیچ عنوان مدور نباشند.

تهرام/9977/ /1556/

سرخط اخبار اقتصاد