مدير باغ پرندگان البرز در استان قزوين گفت: تنها باغ پرندگان اين استان واقع در شهر الوند آماده بازديد و پذيرايي از ميمهانان نوروزي است.

'محمد بهمنی' روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با تعامل و همكاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین، مكان باغ پرندگان در فهرست آثار دیدنی مسافران نوروزی جای گرفت و قرار شد بلیت های نیم بها با قیمت 15 هزار ریال در چادرهای نوروزی به مسافران عرضه شود.

وی ادامه داد: امسال و در آغاز دومین سال فعالیت باغ پرندگان البرز، با افزایش گونه های پرندگان از جمله پلیكان، جغد، فلامینگو، مرغ و خروس های زینتی، مرغابی و غرغاول تعداد پرندگان خود را به 50 گونه افزایش داده ایم.

فرجی یادآور شد: افتتاح سفره خانه سنتی با ارایه خدمات غذای اصیل سنتی و با تجهیز آب نماهای زیبا، بازیگاه بادی، سرسره بادی، قلعه بادی كودكان با 9 متر ارتفاع، نمایش مار كبری و اجرای نمایش سیاه بازی از دیگر برنامه های قابل ارایه باغ پرندگان البرز در طول مدت ایام نوروز به مسافران و گردشگران می باشد.

وی اضافه كرد: در بخش مارها نیز امسال با افزایش مارهای بوآ، پیتون و بزمچه تنوع بسیار جالبی برای بازدید كنندگان بوجود آورده ایم.

به گزارش ایرنا، باغ پرندگان البرز در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع در فلكه اول شهر الوند واقع شده است.

627/616

سرخط اخبار استان‌ها