۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۴۶
کد خبر: 80043606
T T
۰ نفر

شهرري - 600نفر از عاشقان سرزمين گلهاي لاله در قالب كاروان راهيان نور به مناطق جنگي جنوب كشور اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، شهردار منطقه 19در مراسم بدرقه كاروان راهیان نور گفت: در سال جاری همانند سالهای گذشته به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و پاسداشت حماسه هشت سال دفاع مقدس و دستاوردهای آن، زمینه حضور فعال و گسترده شهروندان بویژه جوانان در این كاروان فراهم شد.

'عبادالله فتح اللهی' افزود: آشنایی با حال و هوای جنگ و ایثار، رشادتها و حماسه سازی های رزمندگان دفاع مقدس باید برای نسل جوان باز گو شود و این امر مورد تأكید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

وی با یادآوری اینكه هرساله استقبال شهروندان از این سفر معنوی گسترده تر از سالهای قبل است اظهار كرد: امسال نیز شهرداری این منطقه 600 نفر از شهروندان اعم از خانواده شهدا، جانبازان و سایر شهروندان را به مدت چهار روز به مناطق جنگی جنوب غرب اعزام می كند.

فتح اللهی افزود: در این گروه 80 نفر از علما و روحانیون ، 40 نفر از رانندگان تاكسیرانی و 30 نفر از همكاران حضور دارند تا سفر معنوی راهیان نور را تجربه كنند.

به گفته وی، برای هر یكی از نواحی پنجگانه منطقه نیز سهمیه ای در نظر گرفته شده است كه امیدواریم این ظرفیت تا حدی پاسخگوی ثبت نام از داوطلبان باشد.

شهردار منطقه 19 همچنین گفت: در راستای اجرای برنامه های حمایتی،60 نفر از زنان سرپرست خانوار عضو سامانه ستاد توانمند سازی شهرداری تهران نیز جهت بازدید از مناطق جنگی جنوب كشور، در كاروان راهیان نور ثبت نام كرده اند.

687/

سرخط اخبار جامعه