سلماس، اروميه - فرماندار سلماس گفت: با افزايش آگاهي عمومي مردم با مضرات موادمخدر، پديده شوم اعتياد در جامعه كاهش مي يابد.

به گزارش ایرنا، مرتضی نظری روز شنبه در ششمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان افزود: برای مبارزه با مصرف موادمخدر كارهای خوب و پیشگیرانه‌ مؤثری در سطح سلماس توسط ادارات و نهادهای این صورت گرفته است كه امیدواریم مصرف مواد مخدر و اعتیاد كاهش یابد.

وی اضافه كرد: هماهنگی خوبی كه بین دستگاه‌های اداری، قضایی و نیروی انتظامی برقرار است سبب به نتیجه رسیدن اقدامات مؤثر پیشگیرانه در زمینه مبارزه با موادمخدر در این شهرستان شده است.

نظری فراهم كردن شرایط مطلوب برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان را از جمله اقدامات پیشگیرانه در این رابطه عنوان كرد و یادآور شد: متولیان ورزشی، آموزشی و فرهنگی سلماس تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

وی پیشگیری و انجام اقدامات مرتبط در زمینه مواد مخدر را بسیار مهم دانست و گفت: در كاهش اثرات مخرب مواد در جامعه، انجام كارهای پیشگیرانه بسیار مهم است كه باید به جد مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

نظری افزود: اعتیاد بیماری شوم اجتماعی است كه زندگی انسان‌ها و خانواده‌ها را به مخاطره انداخته است.

وی با اشاره به تأثیرات منفی توزیع و مصرف مواد مخدر در جامعه، خواستار بكارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در سلماس برای كاهش آمار اعتیاد و مصرف مواد مخدر در مراكز آموزشی و دانشگاهی این شهرستان شد.

وی آموزش عمومی، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی مردم در رابطه با مواد مخدر را در كاهش پدیده شوم اعتیاد در جامعه مؤثر عنوان كرد و گفت: پائین بودن قیمت مواد مخدر و تغییر شكل مواد مخدر از سنتی به صنعتی و نیز تولید و عرضه مواد مخدر جدید از دیگر موضوعات و آسیب‌های مهم اعتیاد است.

وی با اشاره به اینكه اعتیاد در سال‌های گذشته به عنوان یكی از مهم‌ترین مشكلات پیش‌روی جوانان سلماس مطرح می‌شد افزود: در دو سال گذشته تاكنون روند توزیع و مصرف مواد مخدر در سلماس به طور چشمگیری كاهش داشته است.

نظری عملكرد مطلوب ادارات در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر را به عنوان مهم‌ترین عامل كاهش این آمار عنوان كرد.

جانشین فرماندهی انتظامی سلماس نیز در ادامه این جلسه با اشاره به عملكرد این فرماندهی در راستای مبارزه با مواد مخدر گفت: در یك ماه گذشته 60 كیلوگرم انواع مواد مخدر از جمله 59 كیلوگرم حشیش، شیشه و تریاك كشف و ضبط شده است.

سرهنگ حسین رمزی افزود: در مدت یك ماه اخیر 32 نفر توزیع كننده و 7 نفر قاچاقچی و 2 قبضه اسلحه شكاری در این شهرستان كشف و دستگیری شده است.

وی اضافه كرد: مأموران انتظامی و پلیس مواد مخدر این شهرستان فرصت فعالیت به سوداگرن مرگ در سلماس را نداده و سایه به سایه متخلفان را دنبال، دستگیر و تحویل قانون می دهند.

582/581/پ

سرخط اخبار استان‌ها