۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۴۴
کد خبر: 80043595
T T
۰ نفر

كرج- به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان البرز، همزمان با سالروز تاسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران، نشست اسفند ماه ستاد اجرايي امور شاهد و ايثارگران اين استان هفته گذشته برگزارشد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان البرز، این نشست با حضور اعضای ستاد و مدیر آموزش و مسئول امور شاهد و ایثارگران ناحیه 3 كرج در دبیرستان شاهد عصمت برگزار شد.

براساس این گزارش، در این جلسه ضمن بررسی نتایج نوبت اول مدارس شاهد و ایثارگران وطرح پراكنده استان ، نقاط قوت و ضعف فعالیت های آموزشی طرح شاهد بررسی شد و راه كارهای مناسبی برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و جلوگیری از افت تحصیلی و فعالیت های آموزشی و پرورشی طرح شاهد مصوب شد.

در این جلسه مقرر شد با همكاری معاونت آموزش متوسطه استان و مناطق كمیته نظارت بر پیشرفت تحصیلی مدارس در مناطق وضعیت عملكرد آموزشی مدارس شاهد و ایثارگران را بررسی كرده و گزارش كاملی از وضعیت موجود ، اقدامات انجام شده وراه كارهای جلوگیری از افت تحصیلی را از طریق معاونت آموزش متوسطه استان به ستاد اجرایی شاهد ارائه دهند.

همچنین اردوی هدفمند متمركز استانی دانش آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستانهای شاهد در تابستان به تعداد 300 نفر به تفكیك پسرو دختر به مقصد مشهد مقدس با مشاركت بنیاد شهید در هزینه و اجرا ، برنامه ریزی و برگزار شود.

داوری مقالات تحقیق و پژوهش دانش آموزان طرح شاهد ابتدایی و راهنمایی توسط گروه های درسی و در دبیرستان ها با همكاری معاونت پژوهش توسط اساتید مدعو از دانشگاه براساس دستورالعمل وزارتی با مشاركت بنیاد شهید انجام شود.

مقرر شد 4000 جلد كتاب با 270 عنوان برای مرحله اول و در قالب طرح اهدای كتاب ، در راستای ترویج فرهنگ كتابخوانی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به مدارس شاهد و ایثارگران در همه مقاطع اهداء شود.

گفتنی است در این جلسه كه در دبیرستان شاهد عصمت تشكیل شد از طرح اهدای 270عنوان كتاب به مدارس شاهد و ایثارگران استان رونمایی شد. ك/1

693/ 691

سرخط اخبار استان‌ها