۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۳۶
کد خبر: 80043594
T T
۰ نفر

تهران - مجموعه انيميشن 'حكايات سعدي؛ شيرين تر از قند' شامل حكايت هاي شيرين و پندآموز گلستان و بوستان سعدي از شبكه تلويزيوني شما پخش مي شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، این مجموعه انیمیشن در 26 قسمت 13 دقیقه ای تولید شده است و از امروز(شنبه) بصورت دو بخش برای علاقه مندان پخش خواهد شد.

تهیه كننده و كارگردان این مجموعه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: پیش تولید 'حكایات سعدی' از ابتدای سال 1386 آغاز و در تیر ماه همان سال در واحد پویانمایی مركز فارس وارد مرحله تولید شد.

'سروش خادمی' با بیان آنكه این انیمیشن با استفاده از تكنیك سه بعدی رایانه ای تولید شده است، افزود: داستان ها و حكایت های این مجموعه با نظارت شورای فیلمنامه صدا و سیمای مركز فارس انتخاب و توسط نویسندگان مجموعه به فیلمنامه تبدیل شد.

وی هدف از تولید این مجموعه انیمیشن را آشنایی نوجوانان با آثار سعدی شیرازی دانست و گفت: برای تولید 'حكایات سعدی'، 71 شخصیت سه بعدی و 42 فضای متنوع طراحی شدند.

خادمی ادامه داد: متحرك سازی و تدوین تصویری این مجموعه سال گذشته پایان یافت.

به گفته تهیه كننده و كارگردان این مجموعه، از 27 اسفند ماه تا 13 فروردین ماه، هر روز دو قسمت از مجموعه انیمیشن 'حكایات سعدی؛ شیرین تر از قند' در ساعت های 16 و 30 دقیقه و 21 و 50 دقیقه از شبكه شما پخش می شود.

فراهنگ ** 2025 ** 1071

سرخط اخبار فرهنگ