تبريز- فرمانده پليس راه هاي آذربايجان شرقي گفت: تردد خودروهاي سنگين در محور بستان آباد - ميانه در ايام تعطيلات نوروزي ممنوع است.

سرهنگ حسن فرجی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این اقدام با هدف روان سازی ترافیك و تامین امنیت ترافیكی منطقه انجام و طی آن كلیه وسایط نقلیه سنگین اعم از تریلر ها و كامیون های خارجی و داخلی در جاده قدیم محور بستان آباد - قره چمن- میانه و بالعكس، در طول تعطیلات نوروزی ممنوع بوده و تردد آنها از طریق محور آزاد راه تبریز - زنجان صورت خواهد گرفت.

وی، با بیان اینكه تدابیر ترافیكی پلیس راه آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی در محورهای مختلف استان انجام می شود، گفت: تعامل لازم در جهت هماهنگی و همكاری و حسن اجرای ماموریت ها در برقراری نظم عبور ومرور و تامین امنیت ترافیكی در تعطیلات نوروزی با تشكیل جلسات با دستگاه های مسوول و دست اندركاران حمل و نقل جاده ای صورت گرفته است.

سرهنگ فرجی اضافه كرد: در این راستا كنترل ناوگان مسافربری و مراقبت و نظارت بر عملكرد رانندگان، تست سلامتی رانندگان در پاسگاه های پلیس راه و توسط مامورین نامحسوس پلیس راه در داخل اتوبوس ها به طور شبانه روزی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در جهت پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در جاده های استان، 110 نفر از عوامل كمكی پلیس راه در 50 نقطه حادثه خیز استان مستقر خواهند شد و در این نقاط از طریق نصب تابلوهای آشكارساز و چراغ چشمك زن آبی، به رانندگان هشدار خواهند داد.

فرجی گفت: 115 تیم پلیس راهی متشكل از 220 نفر به صورت محسوس و غیرمحسوس كلیه تخلفات رانندگان در جاده های استان را كنترل و با متخلفان برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان كرد: خودروهای رانندگان مرتكب تخلفات مخاطره آمیز همچون سرعت و سبقت غیرمجاز و حركات مارپیچ خطرناك بلافاصله توسط ماموران گشت محسوس و نامحسوس توقیف و به پاركینگ منتقل خواهند شد.

فرجی، با بیان اینكه از تردد وسایط نقلیه باری حامل سرنشین در قسمت بار در ایام تعطیلات نوروزی به شدت جلوگیری خواهد شد، گفت: با این قبیل خودروها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

7236/587/ 1645

سرخط اخبار اقتصاد