شيراز -مديرعامل شركت نمايشگاه هاي بين المللي فارس گفت: در سال جاري حدود 50 عنوان نمايشگاه در محل دائمي نمايشگاه بين المللي فارس برپا شد كه اين رقم در مقايسه با پارسال ، حاكي از هشت درصد افزايش است و تلاش مي كنيم در سال 91 اين روند صعودي حفظ شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس عبدالناصر اسكندری، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یكی از نمایشگاه هایی كه برای نخستین بار در كشور در فارس برگزار شد، نمایشگاه ما توانسته ایم بود كه بخش های دولتی و خصوصی در این نمایشگاه دستاوردها و موفقیت های خود را به نمایش گذاشتند و ما نیز تلاش كردیم با فراهم كردن شرایط، به برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه كمك كنیم.

وی ادامه داد: یكی دیگر از نمایشگاه هایی كه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس برپا شد، نمایشگاه كتاب بود كه این نمایشگاه بعد از نمایشگاه كتاب تهران، از نظر وسعت و حجم مبادلات كتاب در كشور، جایگاه دوم را دارد.

او اضافه كرد: در نمایشگاه عرضه مستقیم كالا (فروش بهاره) امسال نیز كه هم اینك ادامه دارد، 850 غرفه محصولات و كالاهای مورد نیاز مردم را با تخفیف 10 تا 15 درصد دراختیار شهروندان و مراجعه كنندگان قرار می دهند و با توجه به استقبال خوب مردم، این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه های دوره های گذشته پربار تر بوده است.

اسكندری اضافه كرد: به طور متوسط روزانه بین 60 تا 70 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید داشته اند.

مدیرعامل شركت نمایشگاه های بین المللی فارس در مورد طرح جامع نمایشگاهی نیز گفت: دراین مورد با بخش خصوصی وارد مذاكره شده ایم تا در زمینه های ساخت هتل، سالن همایش، مجموعه ورزشی و دیگر امكانات خدماتی و رفاهی اقدام به سرمایه گذاری نمایند.ك/2

678 /679

سرخط اخبار استان‌ها