خلخال ، اردبيل - معاون اداره راه و ترابري خلخال گفت: ارتفاع برف در گردنه الماس واقع در محور خلخال به اسالم به بيش از يك متر رسيده است.

علی قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتفاع برف در سطح گردنه های صعب العبور نیز زیاد بوده و این در حالی است كه در معتدل ترین مناطق شهرستان خلخال نیز بیش از 50 سانتیمتر برف بر روی سطح جاده ها نشسته و در عین حال بارش برف سنگین كه از دیروز در سطح گسترده ای از منطقه آغاز شده همچنان ادامه دارد.

وی گفت: وضعیت راههای بین شهری خلخال نیز بهتر از راههای روستایی نبوده و تردد در سطح محورهای مواصلاتی شهرستان نیز به سختی و با كمك راهداران و بازگشایی مقطعی راهها صورت گرفته و در بسیاری از موارد نیز حتی زنجیر چرخ هم جوابگوی برف سنگین موحود در سطح راههای بین شهری خلخال نیست.

بارش برف سنگین موجب قطع برق چندین روستای خلخال در طول شبانه روز گذشته شده بود كه با تلاش مامورین اداره برق خلخال جریان برق این مناطق مجددا وصل شد.

به گفته ناصر عبداللهیان رییس اداره برق خلخال بارش برف موجب قطع برق روستای سوسهاب و پنج روستای اطراف آن شده بود كه به رغم مسدود بودن راه ارتباطی این روستا مامورین این اداره با پای پیاده خودرا به محل رسانده و با تلاش چند ساعته توانستند جریان برق این روستاها را برقرار كنند.

بارش برف بسیاری از مسافرین نوروزی خلخال را غافلگیر كرده و مسافرین بومی خلخال كه از مناطق مختلف كشور و برای دیدن اقوام خود عازم خلخال بودند به ناچار راه بازگشت را در پیش گرفتند.

594/7119/593/ 1645