شيراز - معاون امور مجلس،حقوقي و استان هاي وزارت ورزش و جوانان گفت:بااستعفاي كفاشيان هيچ اتفاق خاصي رخ نخواهد داد و طبق ماده 32 اساسنامه فدراسيون فوتبال اين مجمع مجددا مي تواند تشكيل شود .

سید احمد رسولی نژاد درحاشیه بر گزاری فینال جام حذفی كشور در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درشیراز بیان داشت: پیش از برگزاری انتخابات با توجه با اعلام سازمان بازرسی كل كشور به اعضا مجمع فدراسیون فوتبال اطلاع داده شده بود كه كفاشیان شرایط حضور در مجمع را ندارد.

وی اضافه كرد:برگزاركنندگان مجمع با علم به این موضوع اقدام به برگزاری كردند كه این انتخابات از نظر قوه قضائیه و سازمان بازرسی كل كشورغیرقانونی است .

این مقام مسئول بابیان اینكه فیفا به قوانین داخلی هر كشورآگاهی كامل دارد و به آن احترام می گذارد،بیان كرد: بر همین اساس فیفا اجازه برگزاری مجدد مجمع را صادر خواهد كرد و متاسفانه در این بین افرادی كه نظر مثبت به فوتبال و آبروی ایران ندارند با ارسال اطلاعات غلط به مسئولین فیفا سعی دارند به ورزش ایران لطمه وارد كنند.

رسولی نژاد در پاسخ به این پرسش كه با توجه به اینكه مجلس طرح استفاده از بازنشستگان درفدراسیون ها، هیات ها و كمیته ملی المپیك رد كرده است و وزرارت ورزش چه اقدامی خواهد كرد،افزود:سعی دولت بر استفاده از مدیران جوان در امور اجرایی كشور است .

معاون امور مجلس، وزارت ورزش ادامه داد : دولت در موارد خاص این اجازه را دارد كه مجوز لازم برای حضور بازنشستگان در امور اجرایی را صادر كند اما بر این اصل كه باید امور اجرایی و فضای خدمت را برای مدیران جوان فراهم آورد نیز پایبند است .

رسولی نژاد گفت: طرح یك فوریتی تنظیم شده در رابطه با استفاده از بازنشستگان با اكثریت آرا نمایندگان در مجلس شورای اسلامی رد شد و نمایندگان محترم قانون موجود را كافی دانستند و این طرح را رد كردند.

رییس هیات مدیره باشگاه استقلال تهران در رابطه با این تیم هم گفت : با اشاره به فاصله كم بین بازی های این تیم در رقابت های داخلی و لیگ قهرمانان آسیا متاسفانه با آسیب دیدگی مداوم بازیكنان روبه رو هستیم.

وی بیان داشت:این آسیب دیدگی ها با توجه به اینكه نمی توانیم بازیكن جدیدی جذب كنیم همواره در حال اتفاق و یا كهنه شدن است اما خوشبختانه روند رو به رشد استقلال در بازی های امسال ملموس بوده كه با توجه به قهرمانی در جام جذفی و شروع خوب در لیگ قهرمانان آسیا، هنور هم این تیم را بخت اول كسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر ایران می دانم.

وی در رابطه با وضعیت مالی باشگاه استقلال نیز افزود : خوشبختانه بسیاری از مشكلات مالی باشگاه حل شده و سعی داریم برای شروع فصل 91-92 با تامین 50 درصد اعتبار لازم شرایط مطلوبی را برای مدیران و سرمربی تیم به منظور حفظ بازیكنان و یا جذب بازیكنان مورد نیاز فراهم كنیم.

معاون وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش كه این وزارتخانه چه اقدامی برای توسعه زیر ساخت دارد اظهار داشت: وزیر محترم ورزش و جوانان تاكید بسیاری بر این مساله دارند و اكنون بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام در كشور داریم .

رسولی نژاد ادامه داد : برای تكمیل این پروژه ها در سال 91 به بیش از چهار هزار میلیارد ریال بودجه نیاز داریم و امید وارم با تخصیص این اعتبار پروژه های نیمه تمام راتكمیل كنیم .

وی گفت:ورزشگاه 50 هزار نفری میانرود شیراز در اعتبارات وزارت ورزش و جوانان به صورت ویژه دیده شده و برای سال آینده اعتبارات مناسبی را برای تكمیل این پروژه مهم ملی اختصاص خواهیم داد تا بتوانیم از این ورزشگاه برای برگزاری دیدار های مهم داخلی و بین المللی استفاده كنیم.ك/ 3

7368 /675

سرخط اخبار استان‌ها