تهران- معاون وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در امور كشورهاي آسيا، اقيانوسيه و مشترك المنافع گفت: مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي با حضور حداكثري خود در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، آمريكايي ها را از توهم خارج كردند.

'سیدعباس عراقچی' در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا خاطرنشان كرد: مقامات آمریكایی با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب شكوهمند اسلامی هنوز تصور می كنند كه از طریق فشارهای سیاسی و تحریم های اقتصادی می توانند به اهداف خودشان برسند اما با حضور گسترده مردم ایران در صحنه های دفاع از نظام اسلامی پاسخ مناسبی دریافت كرده اند.

وی با اشاره به سخنان اخیر ' باراك اوباما' رییس جمهوری آمریكا در خصوص ایران اظهارداشت: آمریكایی ها از قبل هم می دانستند كه نه امكان حمله نظامی به ایران وجود دارد و نه زمینه های آن برای چنین اقدامی فراهم است.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان كرد: مقامات آمریكایی از میزان حمایت مردمی و استحكام نظام جمهوری اسلامی ایران و پشتوانه مردمی آن اطلاع دارند اما با فضاسازی رسانه ای كه رسانه های رژیم صهیونیستی و غربی به راه انداخته بودند، تلاش كردند تا در چنین فضایی بتوانند یك فشار بین المللی علیه ملت ایران ایجاد كنند.

عراقچی گفت: فضاسازی رسانه ای غرب و تلاش های مقامات غربی برای فشار روانی بر ملت ایران با حضور باشكوه مردم در انتخابات مجلس و ثبت ركورد بالای مشاركت، شكسته شد.

وی افزود: حضور مردم عزیز ایران در پای صندوق های رای با این شور و علاقه و با این سطح گسترده در حقیقت باطل السحر فضای روانی بود كه رسانه های صهیونیستی و غربی می خواستند، ایجاد كنند.

معاون وزیر امور خارجه تصریح كرد: در چنین وضعیتی برای آقای اوباما هیچ چاره ای باقی نماند تا از فضایی كه واشنگتن سعی كرده بود ایجاد كند و ایران را در یك فضای روانی خاصی قرار دهد، عقب نشینی و اعتراف كند كه راه حل نظامی یك راه حل غیرعاقلانه و از آن بالاتر 'ناممكن' است.

سیام**1478

سرخط اخبار سیاست