۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۳۴
کد خبر: 80043573
T T
۰ نفر

اراك- مديركل آموزش و پرورش استان مركزي از آغاز اجراي طرح 'مسافر يار' ويژه ايام تعطيلات نوروز از امروز (شنبه) در اين استان خبر داد.

'سیف الله كریم زاده' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در شهرستان های اراك، ساوه و دلیجان تا 15 فروردین ماه سال آتی اجرا می شود و در قالب این طرح پیك های موتوری از مبادی ورودی اصلی این شهرستان ها، مسافران را تا محل اسكان نوروزی آموزش و پرورش راهنمایی می كنند.

وی بیان كرد: ستادهای اسكان فرهنگیان این استان تمام توان خود را برای ایجاد شرایط مطلوب و بهینه در راستای خدمات رسانی به اقشار مختلف مردم به ویژه فرهنگیان به كار گرفته اند.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی ادامه داد: 586 كلاس درس در قالب 69 مدرسه برای اسكان مسافران نوروزی در این استان آماده شده كه از این تعداد، 160 كلاس درجه یك، 388 كلاس درجه دو و 38 كلاس درجه سه است.

كریم زاده اظهار كرد: مدارس در نظر گرفته شده این استان آماده اسكان 30 هزار مسافر نوروزی است و سال گذشته نیز بیش از 25 هزار نفر در مدارس این استان اسكان یافتند.

وی تاكید كرد: اسكان در مدارس این استان تنها مختص فرهنگیان نیست و سایر اقشار مردم نیز می توانند در این مدارس اسكان یابند.

مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی اضافه كرد: فرهنگیانی كه وارد این استان می شوند می توانند با كارت فرهنگی از یك وعده غذای گرم رایگان استفاده كنند.

7108/507

سرخط اخبار استان‌ها