مراغه - رييس بازرگاني مراغه گفت: واحدهاي توليد آرد و نان اين شهرستان در ايام تعطيلات نوروز همچنان به فعاليت خود در ارايه خدمات به مردم ادامه مي دهند.

باقر اصل نجاری، روز شنبه در جلسه كارگروه آرد و نان این شهرستان افزود: با توجه به كشیك بندی واحدهای تولید آرد و نان این شهرستان در ایام تعطیلات عید، مردم با مشكلی در تهیه نان مورد نیاز خود مواجه نمی شوند.

وی گفت: طبق مصوبه این كارگروه مقرر شده، كارخانجات تولیدی، آرد مورد نیاز نانوایان را تامین كرده و در اختیار این واحدها قرار دهند.

وی اضافه كرد: در طول تعطیلات نوروز 15 واحد نانوایی لواش، سنگك، نان روغنی در سطح این شهر فعال بوده و واحدهای نانوایی لواش تا پاسی از شب در مناطق مختلف شهر و قابل دسترس مصرف كنندگان و گردشگران به مردم و میهمانان نوروزی خدمات ارایه می كنند.

وی اظهاركرد: واحدهای پخت نان لواش سطح شهر و حومه باید فعالیت خود را از ساعت شش صبح شروع و بسته به مقدار فعالیت و پخت هر واحد نانوایی، حداكثر تا ساعت 10 شب پخت كنند.

وی گفت: نانوایان در صورت عدم رعایت ساعات پخت نان به عنوان متخلف به تعزیرات حكومتی معرفی خواهند شد.

اصل نجاری، افزود: براساس مصوبه اتحادیه نانوایان این شهرستان از 15 فروردین ماه سال آینده از ارایه هرگونه خدمات و تحویل حواله آرد به نانوایان فاقد پروانه خودداری خواهد شد.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 كیلومتری جنوب غربی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

590/587

سرخط اخبار استان‌ها