كوثر ، اردبيل - امام جمعه كوثر گفت: وحدت از محورهاي مهم حفظ نظام جمهوري اسلامي در برابر توطئه هاي دشمنان انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین لطف الله عبداللهی روز شنبه در جلسه ستاد نماز جمعه كوثر افزود: در شرایطی كه دشمنان اسلام و انقلاب تلاش های زیادی برای ایجاد تفرقه و دو دستگی بین فرق اسلامی انجام می دهند بصیرت و هوشیاری مردم بیش از پیش ضرورت دارد.

وی گفت: باید تلاش كنیم كه همواره وحدت و انسجام خود را حفظ كنیم تا دشمنان نتوانند با ایجاد اختلاف و تفرقه بین مذاهب و اقوام ، به نظام جمهوری اسلامی آسیبی برسانند.

وی اظهار داشت: نماز جمعه دارای ابعاد مختلفی است كه باید در جامعه متبلور شود.

وی با اشاره به مسوولیت ستاد نماز جمعه در هدایت و ساماندهی رسالت نماز جمعه گفت: حضور افراد متدین و انقلابی در ستادهای نماز جمعه منشا خیر و بركت بوده است.

امام جمعه كوثر با تشكر از حضور مردم خداجوی این شهرستان در نماز جمعه اظهار داشت: ستاد نماز جمعه شهرستان كوثر با تفكیك وظایف محوله بین اعضا در مسیر اجرای دستورات رهبری معظم و حركت در راستای وظایف و رسالت‌های نماز جمعه گام بر می‌دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،فرماندار كوثر نیز در این جلسه گفت: نیاز است با فراهم كردن امكانات لازم برای حضور بیشتر مردم در نماز جمعه اهتمام بیشتری انجام بگیرد.

سیدسعدالله رییس ساداتی بیان این كه ائمه جمعه بازوان ولایت در كشور هستند افزود: شناخت ظرفیت نماز جمعه بسیار مهم است كه باید در این زمینه بكوشیم تا زمینه حضور و آشنایی آحاد مردم با این فریضه دینی را مهیا كنیم.

وی نقش موثر اعضای ستاد نماز جمعه در فراهم كردن زمینه حضور همه قشرها در صفوف نماز جمعه را مهم دانست و گفت: نماز جمعه از نعمت های بزرگ نظام اسلامی برای مردم می باشد كه زمینه حضور مومنین در یك مكان را فراهم می كند.

594/7123/593

سرخط اخبار استان‌ها