مهران- امام جمعه مهران گفت: ملي شدن صنعت نفت روز مهم و بزرگي براي استقرار حاكميت ملت است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'جواد الیاسی' روز شنبه در دیدار با گروهی از مردم مهران افزود: این روز بزرگ با بصیرت آیت الله كاشانی به ثمر رسید و باعث شد تا دست استعمارگران از ثروت ملی كوتاه شود.

وی در ادامه با اشاره به سالروز آغاز حمله آمریكا به عراق در سال 1381 اظهار داشت: آمریكایی ها با بهانه های واهی و مبارزه با تروریسم دست به اشغال كشور عراق زدند اما همه می دانند كه هدف شوم آنها تصرف منابع غنی نفتی این كشور بود.

الیاسی اضافه كرد: با هجوم امریكا صدها هزار نفر از مردم مسلمان كشورهای عراق و افغانستان كشته، زخمی و آواره شدند و جامعه اسلامی جهان باید دیگر از خواب غفلت و جهالت بیدار شود.

امام جمعه مهران همچنین با اشاره به فرا رسیدن سالروز رحلت یادگار امام راحل سید 'احمد خمینی' گفت: گرامیداشت و تجلیل از این شخصیت، در واقع تكریم و تجلیل از امام راحل (ره) است.

او افزود: حاج احمد آقا، شخصیتی بود كه در تمام فراز و نشیب ها، سختی ها و دشواری ها به خصوص دوران تبعید، همیشه یار و یاور امام خمینی (ره) بود و دوران عمرش را از جوانی و از آغاز نهضت اسلامی به عنوان سربازی فداكار در كنار امام راحل گذراندند.

الیاسی همچنین با تبریك فرارسیدن نوروز و دعوت به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در زمان پیامبر اعظم (ص) و امام صادق(ع) به نوروز عنایت ویژه‌ای شده است.

وی گفت: عید نوروز صبغه اسلامی دارد و مورد تایید معصومان (ع) بوده به گونه‌ای كه از زمان ائمه معصوم مطالبی در مورد عید نوروز وارد شده است و بسیاری از قسمت های عید نوروز را تایید كردند. ك/2

7170/565

سرخط اخبار استان‌ها