همدان- استاندار همدان گفت: پيگيري فرامين و فرمايشات نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان در راستاي توسعه و اعتلاي استان، تبعيت از امر ولايت فقيه است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، ' كرم رضا پیریایی' در نشست مشترك مدیران ارشد استان با امام جمعه همدان افزود: رهنمودها و حمایت های آیت الله محمدی از فعالیت ها و عملكرد دولت استانی در طول تلاش های یك ساله مدیران استان در تمامی سطوح باعث دلگرمی و اتحاد شده است.

وی اضافه كرد: وظیفه داریم كه در محضر نماینده ولی فقیه در استان، عملكرد یك ساله دستگاههای اجرایی را تبیین كنیم تا ایشان پس از استماع، مدیران را از رهنمودها و منویات خود كه برگرفته از سرچشمه زلال ولایت است، مستفیض نمایند.

وی با اشاره به سفرهای شهرستانی خود گفت: دور سوم سفرهای شهرستانی با حضور در همدان به پایان رسید و در این دوره نیز ضمن دیدار با اقشار مختلف مردم، اهتمام ویژه نسبت به پیشرفت در اجرای طرح ها و پروژه ها صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال جاری بیش از یك هزار و 220 جلسه در سطح استان با هدف پیگیری مصوبات و طرح های مصوب از سفرهای هیات دولت به استان و همچنین سفرهای شهرستانی برگزار شده كه ماحصل آن تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی استان، تنظیم طرح عملیاتی اشتغال پایدار، جذب و تخصیص اعتبارات مورد نظر، اجرای كامل طرح مسكن مهر طبق زمانبندی اعلام شده، اجرای دقیق طرح هدفمند كردن یارانه ها و ده ها مورد دیگر بوده است.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان ادامه داد: بر اساس رابطه مطلوبی كه بین استان و مركز وجود دارد، سفرهای شخصیت ها، مسئولان ارشد نظام و تعدادی از وزرا را به استان داشته ایم كه غیر از بركات حاصله از سفرهای هیات دولت به استان، این گونه حضور مسئولان در استان، عامل موثری در تسهیل روند توسعه استان شده است.

وی خاطر نشان كرد: حركت كلی استان به سمت نهادینه كردن نگاه سیستمی به فعالیتها و امور اجرایی بوده است تا از این طریق خرد جمعی و كار گروهی، جایگزین فردگرایی و شخص محوری گردد.

استاندار همدان در پایان گفت: دولت دهم وظایفش را تا آخر دوره قانونی با قوت تمام ادامه می دهد و كسانی كه با ایده تغییر مدیریت وارد میدان انتخابات شده اند، تنها دوره شعار را سپری می كنند.

آیت الله 'غیاث الدین طه محمدی' نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان نیز در سخنانی با ابزار خرسندی از عملكرد دستگاههای اجرایی استان اظهار امیدواری كرد، تلاش همه مدیران و مسئولان در جهت افزایش سطح رضایتمندی مردم باشد.

این نشست با هدف ارائه گزارش یك ساله عملكرد دستگاه های استان به نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان برگزار شد.

7518/576

سرخط اخبار استان‌ها