رشت - مديركل اداره ورزش و جوانان گيلان گفت: تا پايان برنامه توسعه پنجم بايد سرانه ورزشي اين استان به حدود دو برابر افزايش يابد.

'محمد بابایی' صبح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اكنون میانگین سرانه ورزشی در گیلان حدود شش دهم متر مربع است كه این رقم تا پایان برنامه توسعه پنجم باید به یك و دو دهم مترمربع افزایش یابد.

وی بیان كرد: اگر فضاهای ورزشی استان گیلان به خصوص در روستاها به خوبی شناسایی شوند می توانیم سرانه ورزشی این استان را در حد مطلوبی بالا ببریم كه برای تحقق این امر فرمانداری ها و شوراهای شهر باید در شناسایی فضاهای ورزشی به ما كمك كنند.

بابایی اضافه كرد: همچنین می توان از مناطقی از سواحل دریای خزر كه مساحت زیادی نیز دارد به عنوان فضاهای ورزشی در رشته های ساحلی استفاده كرد.

وی گفت: هدف ما در سال آینده داشتن برنامه های مدون است و همچنین نگاه اول ما به ورزش های روستایی و ورزش های بومی محلی است چون هم اكنون روستاهای ما در امر ورزش ضعیف هستند و باید آنها را تقویت كرد.

مدیركل اداره ورزش و جوانان گیلان تصریح كرد: همچنین برنامه ریزی مناسب در بخش هایی همچون مسایل؛ علمی، فرهنگ سازی، اخلاقی و بحث جوانان از دیگر برنامه های مهم این اداره برای سال آینده است و در ارزیابی هیات های ورزشی نیز باید هیات ها در جذب ورزشكاران برنامه های مختلفی داشته باشند چون مهمترین فاكتور ما برای عملكرد مثبت هیات ها، رشد جمعیت سازمان یافته هر رشته ورزشی است.

بابایی، در ادامه به نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف ورزش گیلان اشاره كرد و گفت: رسانه ها به خصوص خبرگزاری ها و صدا و سیما می توانند در این امر یار و یاور ما باشند.

بابایی ادامه داد: خبرنگاران خبرگزاری ها، صدا و سیما و سایر رسانه ها در سرما و گرما یاور ما بوده و هستند و به طور حتم سال آینده با این عزیزان تعامل و همكاری بیشتری خواهیم داشت.ك/3

7285/ 603

سرخط اخبار استان‌ها