۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۲۶
کد خبر: 80043548
T T
۰ نفر

زنجان - معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان زنجان اعلام كرد: در زمان حاضر به علت كولاك شديد تمامي محورهاي مواصلاتي استان زنجان مسدود هستند و در اين محورها محدوديت ترافيكي اعمال مي شود.

' كلیم الله وثوقی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف و كولاك شدید كه از اواخر ساعات روز گذشته درمناطق مختلف این استان آغاز شده است موجب مسدود شدن محورهای مواصلاتی و اكثر قریب به اتفاق راههای روستایی این استان شده است.

وی یادآورشد: هم اكنون تنها محور جاده قدیم زنجان - قزوین و زنجان - میانه برای تردد خودروها باز است و عبور و مرور وسایط نقلیه در این محورها با زنجیرچرخ و امكانات لازم زمستانی امكان پذیر است.

وثوقی اظهارداشت: خودروهای موجود در دیگر محورهای مواصلاتی این استان با گرفتار شدن در برف توسط عوامل راهداری استان به داخل شهرها منتقل می شوند.

معاون راهداری اداره كل راه و ترابری استان زنجان، گفت:150دستگاه خودرو در آزاد راه زنجان - قزوین با كمك راهداران به شهرهای استان هدایت و مسافران نیز اسكان داده شده اند.

وثوقی، افزود: بیش از 50دستگاه ماشین های كمك رسان و 225دستگاه ماشین آلات راهداری استان به محور

ها و مناطق دارای بارش برف و كولاك اعزام شده اند.

فرمانده پلیس راه استان زنجان نیز با اشاره به مسدود بودن تمامی محورهای مواصلاتی استان به علت كولاك شدید و نبود دید برای رانندگان، از تصادف زنجیره های وسایط نقلیه در محور زنجان - قزوین خبرداد و گفت: امداد رسانی به مصدوم این حوادث و خودروهای گرفتار در برف به علت كولاك شدید به سختی انجام شده است.

كارشناس هواشناسی استان زنجان نیز وضعیت جوی این استان را هم اكنون غالبا ابری بابارش متناوب برف افت دما و وزش باد ذكركرد و افزود: در 24ساعت آینده نیز وضعیت جوی استان ابری ، یخبندان و احتمال بارش برف پیش بینی می شود.

' پگاه مولایی' اظهارداشت: ناپایداری های جوی این استان از بعدازظهر فردا/ یكشنبه/ كاهش یافته و به تدریج دمای هوا در مناطق مختلف استان افزایش خواهد یافت.

وی یادآورشد: از بعدازظهر روزیكشنبه و روزهای اول سال جدید نیز شاهد افزایش دما و جوی پایدار در مناطق مختلف استان زنجان خواهیم بود.

596/522

سرخط اخبار استان‌ها