۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۲۵
کد خبر: 80043541
T T
۰ نفر

تهران- با تلاش همه جانبه نيروهاي عملياتي سه ايستگاه آتش نشاني، شعله هاي سركش آتش در يك كارگاه توليدي كفش فرو نشست و دو كارگر اين توليدي هم از ميان دود و آتش و مرگ حتمي نجات يافتند.

به گزارش ایرنا به نقل از سامانه 125، درپی تماس كسبه بازار بزرگ تهران ساعت 9:26 دقیقه صبح دیروز با سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های7، 97 و1 را همزمان به محل حادثه در گلوبندك، كوچه بادامچی بازار تهران روانه كرد.

محمد تیمور خانی رئیس ایستگاه 7 آتش نشانی مستقر در بازار كه از همان ابتدای وقوع حادثه در محل حضور داشت، در این باره گفت: این تولیدی كفش شامل سه طبقه و به مساحت بیش از 300 مترمربع بود كه در داخل آن مقادیر زیادی مواد اولیه تولید كفش از قبیل چرم، چسب، تینر و دیگر مواد قابل اشتعال وجود داشت.

وی افزود: آتش سوزی از طبقه اول تولیدی شروع و با وجود مواد سریع الاشتعال در آن بسرعت به طبقات فوقانی سرایت كرد.

رییس ایستگاه 7 آتش نشانی علت بروز این آتش سوزی را اتصالی در سیم كشی برق كارگاه اعلام كرد و افزود: سیم كشی غیر استاندارد و استفاده از فیوز نامناسب هم چنین كشیدن بار بیش از حد از برق مصرفی شهر ابتدا منجر به ریختن مذابه های سیم های سوخته بر روی مواد قابل اشتعال نظیر چسب و تینر شد و سپس با شعله ور شدن چسب و تینر، شعله های آتش به سرعت به سایر قسمت های دیگر این تولیدی گسترش پیدا كرد.

تهرام/1699/1275