خرم آباد- دادستان خرم آباد گفت : انجمن هاي حمايت از زندانيان به دليل نداشتن رديف بودجه ،‌نيازمند كمكهاي افراد خير و ديگر منابع مالي حمايتي مي باشند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی زندان های لرستان ، سعید رازانی در نشست اعضای انجمن حمایت از زندانیان خرم آباد خواستار برنامه ریزی برای جذب منابع مالی جدید از سوی این انجمن در سال آینده شد.

وی افزود: برای نیل به این هدف جلب مشاركت افراد خیر و سازمانهای حمایتی مهم و اثرگذار می باشد.

دادستان خرم آباد تصریح كرد:انجمن های حمایت از زندانیان به نقش موثری در حوزه پیشگیری داشته و یكی از كاركردهای این انجمن پیشگیری از وقوع جرم مجدد می باشد.

معاون فرمانداری خرم آباد نیز در این نشست ، حمایت از اقشار آسیب پذیر را یك تكلیف شرعی و قانونی دانست و گفت : انجمن حمایت از زندانیان باید از همه ظرفیت و توان برای حمایت از خانواده زندانیان تلاش كند.

صفاپور تاكید كرد:فعالیت انجمنها در راستای تحقق اصول پیشگیری از وقوع جرم و بروز آسیبهای اجتماعی مهم و اثر گذار می باشد.

مدیركل زندان های لرستان نز در این نشست گفت:كمكهای اندك ، نامنظم و حمایتهای ناچیز نمی تواند پاسخگوی مشكلات خانواده زندانیان باشد.

محمدعلی محمدی تاكید كرد: مشكلات خانواده زندانیان به گونه ای است كه باید به صورت اساسی تدبیری ویژه برای كمك به آنان اتخاذ شود.

وی افزود: انجمن حمایت از زندانیان باید به سمتی حركت كند كه توانمند سازی خانواده ها زندانیان را به دنبال داشته باشد.

محمدی تصریح كرد:این گام مهم و بلند مستلزم تامین اعتبارات مالی و مشكلات مالی انجمن ها است.

مدیركل زندان های لرستان ضمن تاكید بر اجرای طرحهای اشتغالزا در جامعه خاطر نشان كرد:اشتغال از چالش های جدی كشور بوده كه در لرستان نمود عینی تری داشته و آمار بالای بیكاری آسیب های اجتماعی متعددی را به همراه داشته است.

وی افزود : شناسایی پتانسیل دستگاههای مختلف و دعوت به همكاری ، اجرای طرحهای علمی و عملی می تواند موقعیت انجمنها را در راستای دستگیری از نیازمندان بهبود بخشد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان خرم آباد نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت انجمن در سال جاری ، اظهار داشت : به رغم مشكلات مالی كه انجمن با آن مواجه است با برنامه ریزی اصولی از ظرفیتهای موجود كمك های قابل توجهی به خانواده زندانیان ارائه شده است.

ابراهیم علیپور افزود : به منظور ارتقاء توان مالی انجمن ، برنامه ریزی لازم برای ورود به حوزه های اقتصادی قابل دسترسی صرت گرفته است.

وی افزود:علی رغم كاستی ها و مشكلات مالی ،‌حاصل فعالیت های یكساله انجمن حمایت از زندانیان خرم آباد ، ارتقاء به جایگاه 46 كشوری در میان 132 انجمن در كشور بوده است.

علیپور گفت:در صورت بر طرف شدن مشكلات اقتصادی ، برنامه انجمن حمایت از زندانیان خرم آباد در سال آینده برتوانمند سازی خانواده های زندانیان متمركز خواهد شد.

648/630

سرخط اخبار استان‌ها