گرگان - آخرين نشست سال1390كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان استان گلستان با حضور مدير كانون، كارشناسان و مربي مسئولان مراكز فرهنگي هنري با رويكرد برنامه ريزي سال91 برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این نشست مدیر كانون پرورش فكری استان گلستان ضمن اشاره به بزرگترین تحول هستی , عید نوروز را عید تحول نامید و گفت: فروردین هنگامه تحول در خلقت است، این نو شدن و تغییر و تحولات متذكر تكامل نظام هستی است و فرصت مناسبی است تا بندگان خدا ضمن یاد گذشتگان به دیدار دوستان و آشنایان و بزرگان بروند و تجدید دیدار نمایند.

'حسین سمیعی' ضمن تقدیر از دست اندركاران برنامه های دهه فجر كانون نیز اظهارداشت:انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن, دو عیدی بود كه در پایان امسال اتفاق افتاد و همه ما با حضور در پای صندوق های رای به پیام مقام معظم رهبری لبیك گفته و تمام باورهای دشمن را به یاس و نومیدی تبدیل كردیم.

وی در ادامه با اشاره به چند برنامه مهم سال 90 از جمله مسابقه بین المللی نقاشی حوادث و بلایای طبیعی, میزبانی جشنواره نمایش عروسكی منطقه ای, یكهفته با كانون, فعالیت های دهه فجر, فروش، نمایشگاه ها و فعالیت های ترویج كتاب گفت: با امكانات موجود و همت جمعی , خلاقیت كانونی و استعدادهای مراكز است كه این برنامه ها با این وسعت و عظمت اجرایی شد.

سمیعی در خصوص شاخص های برنامه ریزی سال 91 به نكات اصلی پرداخت و تصریح كرد: در آغاز سال 91 تیم كارشناسی در كلیه مراكز فرهنگی هنری حضور پیدا می كند تا مسئولین و مربیان از برنامه های ارائه شده دفاع كنند سپس به مرحله اجرایی برسد.

به گفته وی همچنین می بایست بین مربیان فرهنگی,هنری و ادبی تعامل و همفكری وجود داشته باشد كه جای آن در جلسات شورای فرهنگی مراكز است ومسئولین مراكز در برنامه ریزی های خود شاخص فعالیت های چهل گانه كانون و نیز مبانی دینی و ملی را قرار دهند.

وی در ادامه گفت: باید در اكثر فعالیت ها , برنامه های كوتاه مدت, میان مدت و بلند مدت داشته باشیم و در كنار آن سازو كار صحیحی را برای پر رنگ تر شدن نقش خانواده ها در كانون پرورش فكری ارائه دهیم زیراكه سیاست كانون حضور عضو به همراه خانواده در فعالیت های كانون پرورش فكری است.

سمیعی یادآور شد: جذب عضو و نگهداری عضو بویژه در رده سنی نوجوان در دستور كار مراكز فرهنگی هنری قرار گیرد و محتوای فعالیت های درون مراكز با فعالیت های متفرقه جشنواره ای و خارج از كانون تحت الشعاع قرار نگیرد.

وی افزود: باید با بصیرت , مطالعه و شناخت تفكر كنیم, نظر و برنامه ارائه دهیم و در برنامه ها معرفی شخصیت های مذهبی و ملی, زحمت كشان نظام مقدس جمهوری اسلامی سرلوحه قرار گیرد و امام عصر(عج) كه جایگاه ویژه ای در زندگی مسلمانان دارد را به نحو شایسته تر به نسل امروز معرفی كنیم.

در این نشست دو كارگروه7 نفره تشكیل شد كه مسئولین مراكز به همراه كارشناسان استان ضمن نقد برنامه های 90 به بحث در خصوص برنامه های 91 پرداختند كه جمع بندی آن در بخش دوم نشست در حضور مدیر, كارشناسان و مربیان سراسر استان ارائه شد.

در پایان سمیعی مدیر كانون گلستان با اهدای هدایایی از زحمات كارشناسان, مربی مسئولان, مربیان تمام وقت ،پاره وقت و خدمات مراكز فرهنگی هنری , طرح تكریم ارباب رجوع مركز مینودشت با رتبه برتر شهرستانی , فروش مراكز آزادشهر, گرگان یك, مینودشت, قصه گوی كشوری, روسای كمیته كودك ونوجوان دهه فجر استان, ستاد اقامه نماز استان به عنوان رتبه برتر استانی, تقدیر و تشكر كرد.

601

سرخط اخبار استان‌ها