بوشهر- مديركل دفتر پيش دبستاني وزارت آموزش و پرورش گفت: رشد كمي و كيفي و يكپارچه سازي مراكز پيش دبستاني از جمله مهمترين برنامه هاي اين دفتر است.

فضل الله رفیع بخش، شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی در بوشهر افزود: وزارت آموزش و پرورش براساس مصوبات مجلس و شورای عالی آموزش و پرورش ملزم و مكلف است كه دوره پیش دبستانی را تحت اختیار خود داشته باشد به همین خاطر با اجرای برنامه یكپارچه سازی تسلط به این دوره بیشتر می شود.

وی اضافه كرد: همچنین حاكمیت رویكرد قرآنی بر مراكز پیش دبستانی كه مهمترین دوره زندگی انسان است از جمله دیگر برنامه های مهم دفتر پیش دبستانی است.

رفیع بخش بیان كرد: با توجه به اینكه در این مقطع زمانی فطرت انسان ها شكوفا می شود به همین خاطر توسعه فعالیت های قرآنی در مراكز پیش دبستانی از ضروریاتی است كه مورد توجه قرار گرفته و سعی كردیم كودكان را به فراگیری بخش های مختلف قرآنی سوق دهیم.

وی اظهارداشت: برای جاری شدن قرآن در صحنه زندگی باید امور قرآنی را نیز یكپارچه كنیم و بتوانیم كودكان مان را با كتاب الهی خود كه همان قرآن است، مانوس كنیم.

رفیع بخش با اشاره به روزغنچه كه ابتكار دفتر پیش دبستانی برگزار شده است گفت: در پنج اردیبهشت سال آینده سالروز تاسیس دفتر پیش دبستانی جشنواره بزرگ بازی های بومی و محلی را برگزار می كنیم.

وی با تاكید براینكه رویكرد اداره مراكز پیش دبستانی دركشورغیردولتی است افزود: هم اینك بیش از 460هزار نوآموز ثبت شده در كشور داریم كه مسوولیت آموزش آنان برعهده 25هزار مربی است. ك/3

629/539

سرخط اخبار استان‌ها