زنجان- مدير كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان زنجان ،گفت: اغلب روستاهاي استان زنجان كه از ظرفيت گردشگري برخوردارند پذيراي ميهمانان نوروزي خواهند بود.

'یحیی نقی زاده محجوب'، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار كرد: برای اسكان مسافران نوروزی در روستاهای استان زنجان با دهیاری ها هماهنگی های لازم به عمل آمده است.

وی، روستاهای خویین و گلابر را از مهم ترین روستاهای هدف گردشگری در استان زنجان برشمرد و ابراز كرد: در این دو روستا كه بیش ترین جاذبه گردشگری را در خود جای داده اند امكانات مورد نیاز برای اسكان مسافران نوروزی فراهم شده است.

مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، تامین زیرساخت های گردشگری را در روستاها ضروری دانست و خاطر نشان كرد: اجرای طرح هادی در روستای گلابر باجاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار موجب جذب گردشگر به این روستا خواهد شد.

وی نبود زیر ساخت های مناسب گردشگری از جمله راه ارتباطی و تبلیغات مناسب را از دلایل عدم توسعه گردشگری در استان زنجان اعلام و خاطر نشان كرد: نبود زیر ساخت ها و جاذبه های مناسب گردشگری موجب شده علی رغم وجود منابع گردشگری متعدد در استان زنجان ظرفیت های این حوزه بلا استفاده باقی بماند.

7324/522

سرخط اخبار استان‌ها