۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۱:۱۴
کد خبر: 80043512
T T
۰ نفر

نير ، اردبيل - فرماندار نير از مسدود شدن راه ارتباطي 98 روستاي اين شهرستان در اثر بارش برف سنگين خبر داد.

سیدحمید عباداللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راهداران راه و ترابری این شهرستان برای بازگشایی راههای ارتباطی روستاهای مسدود شده تلاش می كنند.

وی گفت: در اثر بارش برف سرنشینان صدها دستگاه خودرو در بیشتر محورها بویژه گردنه صایین در محور سراب ، نیر گرفتار شده بودند كه با كمك راهداران و امدادگران هلال احمر نیر از چنگال برف و وكولاك رها شده و به مقصدهای خود هدایت شدند.

وی به رانندگان توصیه كرد به دلیل شرایط نامساعد جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز كرده و در صورت لزوم حتما زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نیر هم گفت: سرنشینان بیش از یكصد خودرو در محورهای مواصلاتی این شهرستان از چنگال برف و كولاك نجات یافتند.

عسگر فرجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اسكان اضطراری 169 نفر از مسافران در راه مانده در منطقه خبرداد و افزود: دیشب 106 خودرو و دو دستگاه اتوبوس به دلیل كولاك شدید و عدم دید كافی در راه مانده بودند كه توسط امدادگران این جمعیت امداد رسانی شده و بین آنها یكصد بسته غذایی توزیع شد.

وی گفت: همچنین یك دستگاه خودروی سواری پراید با یك دستگاه تریلی در 10 كیلومتری جاده نیر، اردبیل در منطقه سربالایی جوراب چای برخورد كردند كه در این حادثه سه نفر از سرنشینان این خودروها به صورت سرپایی مداوا شدند و یك نفر نیز به كمك گروه امداد و نجات هلال احمر نیر به درمانگاه نیر انتقال داده شد.

مهندس آیدین هاشمی رییس اداره راه و ترابری شهرستان نیر هم از آماده باش بودن تمام نیروهای راه و ترابری و بسیج امكانات و تجهیزات موجود برای بازگشایی راههای مواصلاتی منطقه خبر داد.

یعقوب عبدالله نژاد كارشناس هواشناسی شهرستان نیر هم ارتفاع برف در داخل شهر نیر را 25 سانتی متر و ارتفاعات اطراف شهر نیر را 70 سانتی متر اعلام كرد.

594/7116/ 1645